Search

Úbožiak zamestnávateľ


Akou nohou vstanú, také pravidlá si vymyslia. Aj takto by sa dalo nazvať vládnutie súčasnej koalície, na ktorú dnes nadáva nie jeden zamestnávateľ. Dôvody sú jasné, vláda si v jeden deň čosi vymyslí, ale zamestnávateľ – realizuj a OKAMŽITE. Avšak jasné pokyny Vám príslušné úrady poskytnú na poslednú chvíľu, ak vôbec „jasné“ pokyny poskytnú. Amaterizmus v priamom prenose.


Pozrime sa na ukážku.

24.11.2021 zasadla vláda a rozhodla aby Úrad verejného zdravotníctva SR vydal vyhlášku 264/2021, ktorou sa z dôvodu ochrany verejného zdravia nariadi dočasné́ opatrenie pre vstup zamestnancov na pracovisko zamestnávateľa (tzv. OTP pre zamestnancov).


24.11.2021 je uverejnená vyššie uvedená vyhláška. No po jej prečítaní pozná zamestnávateľ len svoju povinnosť – kontrolovať či zamestnanec spĺňa OTP. Ako to celé realizovať sa má dozvedieť v manuáli Ministerstva hospodárstva SR.


Tak poďme na to.


Je posledný pracovný deň - 26.11.2021, 11:07 hod., klikneme na odkaz (https://www.mhsr.sk/koronavirus/testovanie-firiem-2021) a nájdeme:

Foto zdroj: https://www.mhsr.sk/koronavirus/testovanie-firiem-2021

29.11.2021 – čo jest o 3 dni (z toho iba jeden pracovný) nadobudne vyhláška účinnosť, avšak manuál nie je stále zverejnený! Tak Vám milí zamestnávatelia prajem pevné nervy, nezabudnite pozorne sledovať stránku Ministerstva Hospodárstva SR a keď sa im podarí zverejniť Manuál, pracujte aj cez víkend, aby ste spĺňali čo Vám vláda nariadila.

Veď podnikáte v štáte, ktorý Vám vytvára vhodné podmienky na podnikateľskú činnosť. Len si treba spočítať či budete vytvárať zisk, keď nebudete schopní plniť požiadavky tejto vlády na poslednú chvíľu, pretože tento štát Vám hneď s radosťou vyrubí sankcie za porušenie zákona.

NETREBA ZABÚDAŤ, štát neslúži občanom (nie to ešte podnikateľom), to oni slúžia štátu.

137 views0 comments

Recent Posts

See All