Search

Útek KRAJNIAKA do bezpečia alebo ukončenie koaličnej krízy?


Foto: fotomontáž (via Juraj Veverka)

Kto vymyslel toto, musel sa skutočne smiať, lebo zabil dve muchy jednou ranou.


Mnohí sa potešili, že p. Krajniak sa vzdal svojho postu ministra. Niektorí sa domnievajú, že hlavným dôvodom môže byť prázdna stolička riaditeľa SIS. Denník SME prezmenu zametá stopy a hádže do publika titulok “Milan Krajniak podal demisiu, chce tak pomôcť ukončiť koaličnú krízu.”(zdroj) Zasmial som sa, nakoľko nikto ho o demisiu nežiadal, avšak dovolím si teraz napísať, čo reálne stálo za tak náhlym oznámením demisie p. Krajniaka.


p. Krajniak má maslo na hlave. Úplne rovnako ako jeho komplic p. Pčolinský. Akonáhle sa však dozvedel, že ho v najbližších dňoch čaká zrejme, viac než pravdepodobne, rovnaký osud, urobil to jediné, čo vedel, čo mohol, aby si zachránil aspoň dočasne krk.


p. minister ani sekundu nezaváhal, predbehol ranné vykopnutie dverí príslušníkmi NAKA a kým sa ešte dalo, prebehol do parlamentu, kde bude mať poslaneckú imunitu, ktorú ako minister nemal. (Zdroj)


Ak by totiž dnes čelil prípadnému väzobnému stíhaniu, o jeho vydaní musia rozhodnúť poslanci svojim hlasovaním!


"Za hlasovanie v národnej rade alebo jej výboroch poslanca nemožno stíhať, a to ani po zániku jeho mandátu. Za výroky pri výkone funkcie poslanca prednesené v národnej rade alebo jej orgánoch poslanec podlieha len disciplinárnej právomoci národnej rady. Zrušením trestnoprávnej imunity poslancov sa odstránilo podmienenie trestného stíhania poslanca súhlasom národnej rady. Podľa aktuálneho znenia Ústavy SR je potrebný súhlas Národnej rady SR na vzatie poslanca do väzby. Ak príslušný orgán oznámi predsedovi národnej rady, že žiada národnú radu o vydanie súhlasu na vzatie poslanca do väzby, predseda národnej rady požiada o zvolanie mandátového a imunitného výboru. Mandátový a imunitný výbor prerokuje žiadosť príslušného orgánu, pričom umožní poslancovi, ktorého sa žiadosť týka, zúčastniť sa na rokovaní výboru a vyjadriť sa k žiadosti. Mandátový a imunitný výbor následne predloží národnej rade správu o výsledku svojich zistení a súvisiaci návrh na uznesenie. Národná rada rozhodne o žiadosti na vzatie poslanca do väzby na svojej najbližšej schôdzi po predložení správy mandátového a imunitného výboru predsedovi NR SR.” (zdroj)


Svoju úlohu tu hrá aj p. Lipšic. Nie je náhoda, že dnes zastáva funkciu špeciálneho prokurátora a môže veselo hájiť záujmy svojich blízkych priateľov, bývalých kolegov a spoluzakladateľov strany NOVA. Samozrejme, naoko dá ruky preč “akože zaujatosť”, avšak svoju prácu predá svojmu zástupcovi, ktorého sám navrhol! (zdroj)


Na záver p. Krajniakovi všetci na tlačovej konferencii pekne poďakovali za skvelú prácu a hromadne zatlieskali. Keď si teraz uvedomíte, že toto je iba hnusné klamstvo predostierané verejnosti, a čo všetko účelovo taja mainstreamové média či vláda, ktorá predstiera akýsi boj proti mafii, musí sa vám z toho žalúdok prevracať.


Účelové politické objednávky vs. zakrývanie skutočnej mafie, k tomu strojca kajúcnikov, Daniel Lipšic, divadelné hry koaličných partnerov, vymyslená koaličná kríza na odvrátenie zraku a teraz vytvorený obetný baránok p. Krajniak. Kto toto vymyslel, musel sa skutočne smiať, lebo zabil dve muchy jednou ranou.

1,427 views0 comments

Recent Posts

See All