Search

Život v slovenskej bubline..


Foto: pixabay.com

“Je na nás, aký život si zvolíme”


Je február, čo chvíľa jar. A ja si predstavujem ako idem do mesta, prechádzam sa po pešej zóne. Posadím sa na terasu a vychutnám si kávu vo svojej obľúbenej kaviarni. Sledujem radosť ľudí, ich úsmev, ktorý už nezahaľuje akýsi náhubok. Mám skutočne dobrý pocit, že mesto a svet vôkol nás opäť žije.


Sen či možná realita?


Tak toto záleží od nás ľudí, ako sa k tomu my sami postavíme, čomu veríme a čo skutočne chceme.


Myslím, že je čas, aby táto akoby koaličná biznis “zábavka”, na ktorú ľudia doplácajú životom, prácou a neustálym strachom, skončila. Aby sme opäť začali žiť, nie len prežívať.


Doslova s úžasom sa dívam na ľudí ako týždeň, čo týždeň stoja rady na testovanie. Možno ani nevedia prečo, ale jednoducho idú. Možno ich to skutočne baví alebo len pasívne prijímajú informácie, ktoré sú im denno-denne servírované na masmediálnom tanieri. Alebo sa tiež cítia donútení. Už 5 týždňov sa testuje, a výsledok? Čísla ako sa komu hodia, ľudia si ponadávajú a karavána ide ďalej.


A bude sa testovať i naďalej, pokým tam tí ľudia budú každý týždeň takto stáť. Predstavte si, že vlastníte pekáreň. Síce neponúkate veľmi kvalitné pečivo, ale prestanete ho predávať, ak ľudia každý víkend stoja v rade, aby si ho kúpili? Samozrejme, že nie. A keď nebudú chcieť biele rožky, ponúknete im to isté, len v inom balení. Stačí len ten správny marketing. Ak dáte médiám “sponzorské” vo výške napr. 10 000 000 EUR ročne aby písali, že biele rožky fungujú ako prevencia proti vzniku rakoviny, nebudete ich stíhať vyrábať. A to bez ohľadu na to, čo povedia odborníci, jednoducho mainstream iné názory prebije. Aj keď sú to názory odborníkov.


S Covidom to je podobné, najprv to bola prvá vlna, potom druhá vlna, teraz mutácia a ktovie koľko vĺn nás ešte pri takomto prístupe čaká. Je to na ľuďoch. To, čo robí vláda je mimo všetkých hraníc morálnosti a práva. Ale my sami im to umožňujeme. Priznajme si, že je to tak.


A riešenie? Vakcína riešenie nie je. Už sa budem opakovať, že sa jedná len a len o prevenciu. Jediné riešenie je liek a naučiť sa s ochorením žiť. A tie lieky sú! Iba naša vláda zjavne nemala záujem o ich dodávanie do slovenských lekárni, čoho dôkazom bolo aj účelové zadržiavanie lieku Ivermectin na colnici, ako píše napr. MUDr. Michaela Tašárová vo svojom otvorenom liste p. premiérovi, ktorý zjavne padol na úrodnú pôdu. (zdroj)


A prečo tak tomu mohlo byť? Tento krok by mohol pravdepodobne položiť celý Covid biznis na lopatky a bolo by pravdepodobné, že život by sa tým, “nedajbože”, vrátil do pôvodných koľají. Bez povinného očkovania, obmedzovania na slobode či Covid cestovných pasov. A to najdôležitejšie, na tomto by nikto nezarobil. To by musela lieky dovážať napr. spoločnosť Eurolab Lambda a “vyhrať súťaž” bez súťaže. A za druhé, súčasnú koalíciu drží zjavne pri živote len Covid situácia a núdzový stav, ktorého sa asi práve preto nechcú vzdať.


„Je taká krajina Dánsko a urobili včera 93-tisíc testov a pozitivitu majú pol percenta“. Podľa analytikov je to 50x menej ako na Slovensku. Pritom ešte 10. decembra mali rovnako prípadov, rovnaké problémy a číslo. (zdroj)


Možno Dánsko a jemu podobné krajiny majú inú stratégiu založenú nie prioritne na vlastnom zisku, možno im funguje, ako nám kedysi, povinná štátna karanténa, možno si neudeľujú VIP výnimky a pozitívni poslanci nechodia účelovo hlasovať za mocenské nástroje ako je napr. núdzový stav. Možno sa nechodili v decembri lyžovať, lebo sa dalo. Možno..., avšak neviem to.


Viem však, čo tieto krajiny nemajú. A to je Igor Matovič. Jedinečnú osobnosť bez pocitu zodpovednosti, ktorá namiesto riešenia situácie vyplakáva francúzskym médiám. To je presne tá povaha človeka, ktorá musí byť v očiach iných vždy, a to za každú cenu, bezchybná, dobrá a jediná zodpovedná, pričom tí druhí sú tí zlí. Častokrát však býva pravdou fakt „ kto ukazuje prstom, sám má maslo na hlave“.


Nevidí sa často, že sa aj zahraničný denník, v tomto prípade Le Monde, pozastavuje nad štýlom vlády p. Matoviča a pýta sa, či je vlastne schopný vládnuť. „Matovič je antisystémový politik s čudnými rečami. Nedostatok skúseností Igora Matoviča a jeho často mätúce poznámky vyvolávajú pochybnosti o jeho schopnosti viesť štát.“ (zdroj)


Sme zjavne viacerí, ktorí tušíme, čo je hlavným kameňom úrazu.


Keď sa pozriem vôkol seba, ako primátor mesta Nitra by som nepristúpil na túto špinavú “hru”. Samozrejme, postaral by som sa o tých, ktorí majú strach, ale rovnako aj o tých, ktorí v testovaní zmysel nevidia.


Ten jeden milión EUR, ktorý Nitra minula na povinnom testovaní, a ktoré zdá sa zlepšenie neprinieslo, by som investoval napr. do podpory zdravia a imunity ľudí, ktorí by o to prejavili záujem, nakoľko som názoru, že podporiť imunitný systém je kľúčové. O to viac, že v tomto ročnom období, kedy sme ako aj každý iný rok, svedkami chrípkového obdobia. Aj keď dnes sa toto ochorenie stalo akési TABU. Čo je teda prínosnejšie? Testy či podpora zdravia? A to je len jedna z viacerých možných prístupov, len ich treba jednoducho chcieť vidieť.


Je dokázané, že na chrípku ročne zomrie viac ľudí ako na Covid-19. A chodia ľudia povinne na akési testy? Musia byť očkovaní a mať nejaký očkovací preukaz? Nosili sme počas chrípkových prázdnin, kedy boli školy zatvorené, rúška? Nie. Jednoducho, ak sme ochoreli, šli sme k lekárovi a dostali sme podľa vážnosti stavu náležité lieky. Očkovať sa dali tí, ktorí o to mali záujem a nikto ich neodsudzoval, a ani tých, ktorí sa očkovať nedali. Písali ste v minulosti niekomu SMS “bože, mám chrípku” a prepadali ste pri tom strachu a panike?


Dnes už máme lieky, ktoré sa osvedčili pri liečbe ochorenia Covid-19 a rovnako aj nemecká spoločnosť Corat Therapeutics GmbH takéto lieky už vyvinula a momentálne ich testuje.


Čo však bráni ľuďom a celkovo spoločnosti, aby začala žiť ako kedysi? Nebránia si v tom iba ľudia sami, zmanipulovaní médiami a kŕmení strachom?


Tak čo vy na to? Chcete sa dať dokola testovať alebo žiť napr. takto:


Bukurešť 01.02.2021

(video zverejnené so súhlasom majiteľa, môjho známeho, ktorý to osobne natočil)

Novi Sad 07.02.2021

(zdroj: Facebook)


UK 06.02.2021

(zdroj: Facebook)


Chorvátsko 06.02.2021

(zdroj) https://dnevnik.hr/


#testovanie #matovic #vax #covid #biznis #slovensko #pandemia

1,046 views0 comments

Recent Posts

See All