Search

900 000 € za reklamu..


Správny farmabiznis potrebuje reklamu, a tak si Ministerstvo zdravotníctva urobilo nákup vysielacieho času v rámci Mediálnej COVID kampane za takmer 1 MILIÓN EUR.


Predmet tejto Zmluvy zo dňa 7.5 2021 súvisí s nákupom vysielacieho času od spoločnosti MARKÍZA-SLOVAKIA, spol. s r.o. na účely opakovaného odvysielania propagačných spotov v požadovanom 30” zvukovo-obrazovom formáte, ktoré budú vysielané prostredníctvom televíznych programových služieb TV Markíza, TV DOMA a TV Dajto.. (zdroj)


Zaujímavé bolo čítať odvolávanie sa na prílohu č.1. v článku III., konkrétne bod 2. tejto Zmluvy – Miesto, rozsah a čas plnenia.

Foto zdroj: crz.gov.sk

A čo je uvedené v prílohe č.1? (zdroj)

Foto zdroj: crz.gov.sk

Vlastne nič, nakoľko to vyzerá, akoby prílohu č.1 "zabudol" ktosi zverejniť. A tak, z celej Zmluvy sme sa dozvedeli iba toľko, že na TV Markíza, TV DOMA a TV Dajto budú akési propagačné spoty v požadovanom 30” zvukovo-obrazovom formáte. Nevieme koľko ich bude, ako dlho nám budú podsúvané a ani to, koľko je vlastne cena za jeden takýto spot.


Rád by som k tejto téme pripomenul. Nebolo to tak dávno, keď sme počúvali reči o prázdnej špajze, avšak zjavne, keď sa jedná o tému Covid, peniaze sa vždy nájdu. Nie raz som spomínal, že testovanie a očkovanie sa stali prioritou č.1 a tento nákup vysielacieho času iba potvrdzuje moje tvrdenia.


Roky sa tu hovorí o zdravotníctve v troskách, o žalostných podmienkach, ale ako si môžeme všimnúť, tento problém zjavne nikoho až tak nezaujíma. Štát dodnes zaplatil takmer 600 miliónov eur za testovania spolu s ich realizáciou (zdroj) a teraz mi to pripadá, že keď očkovanie nejde podľa očakávania, zaplatia si mediálny priestor za 900 000 EUR.


Kto to vôbec platí? Aby som uviedol veci na správnu mieru a nezavádzal, konkrétne tento predmet Zmluvy bude hradený z európskych štrukturálnych a investičných fondov. Objednávateľ, v tomto prípade MZSR, získal nenávratný finančný príspevok, vrátane finančného krytia poskytnutého zo štátneho rozpočtu SR.


Povieme si „dobre“, NIEKTO tu má zjavne záujem o propagovanie novodobého biznisu (ako inak nazvať túto celú Covid kampaň a dianie spojené s ňou), a tak krajinám poskytne nenávratný finančný príspevok.


Buďme ale k sebe úprimní, iba naivne zmýšľajúci človek si môže myslieť, že čosi bude zadarmo. Rovnako sa to týka aj testovania i očkovania. Na svete nie je NIČ zadarmo! Tieto peniaze jedného dňa my všetci zaplatíme. Otázka je, ako?


Beriem do úvahy aj iné možnosti a možno si ktosi povie „všetko sú to peniaze určené na boj proti Covid pandémii a slúžia na ochranu zdravia ľudí“.


Naozaj? Minuli sme 600 000 000 EUR na testovanie, ktoré nikoho nevyliečilo. Ani jednému jedinému človeku táto investícia nezachránila život a dozvedeli sme sa toľko, že pozitívny môže byť negatívny a naopak. Vyjadrenie matematika Richarda Kollára na stretnutí so Zuzanou Čaputovou dňa 17.2.2021 hovorí za všetko, „sme v dátovom pekle a o vývoji koronavírusu na Slovensku nevieme nič.“ Toto je výsledok atómovej zbrane.


Treba si rovnako uvedomiť, očkovanie nie je liek. Podľa vyjadrenia MZSR sa jedná len o prevenciu. Predpokladám, že pojem ako experiment, klinická štúdia, vedľajšie účinky, či dopad modifikovaných látok v mRNA vakcínach po xy rokoch alebo ich účinnosť na prípadné mutácie, nebudú asi obsahom tejto platenej mediálnej kampane MZSR.


A tak som sa spýtal sám seba „prečo sa nerobila takáto mediálna kampaň napríklad na očkovanie proti chrípke“? Rovnako ako prevencia proti ochoreniu, na ktoré zomrie ďaleko viac ľudí ako na ochorenie Covid-19. V čom je ten rozdiel?


Základná otázka, ktorú by si mal položiť každý jeden z nás je, prečo sa tieto finančné prostriedky nepoužili na skutočnú liečbu? Stačila by len určitá časť z tohto mega obnosu a ďalšia čiastka by sa mohla kľudne použiť na obnovu resp. výstavbu nových nemocníc či zariadení.


Avšak žiť ako kedysi, myslím bez kontrol, obmedzení, Covid pasov a pod., zjavne nie je cieľom, na miesto toho treba šíriť strach a hlásať, že očkovanie je jedna jediná možnosť a svetlo na konci tunela či jediná cesta k slobode. Obávam sa však, že toto bude len zdanlivá sloboda, ktorou sa ľuďom zalepí zrak.

614 views0 comments

Recent Posts

See All