Search

Aká vláda, taká vyhláška


Zdroj foto: Facebook

„Každá vláda si dovolí iba toľko, koľko jej dovolí sám národ.“


To, že je údajne psychicky chorý náš minister financií, ktorý si neustále zamieňa svoj post s postom premiéra SR a v niektorých prípadoch pripomína rozdvojenú osobnosť, o tom sa hovorí, a teda mnohí si to aj myslíme už viac ako rok. A keďže je pán Matovič aj jeden z hlavných predstaviteľov tejto vlády, nemôžeme sa čudovať, že platí „aká vláda, také nariadenia či vyhlášky.


Skutočne, mali sme tu už čokoľvek. Avšak takáto kombinácia „amatérov - odborníkov“, diletantov, podvodníkov, klamárov a zapredancov sa stretla snáď prvý krát. Všetkým nám je jasné, že keby nebola Covid „pandémia“ na tisíc spôsobov mutácií, nebol lockdown a nebol núdzový stav, nebola by ani táto proamericky orientovaná vláda, ktorej kroky pripomínajú vopred napísaný scenár poznačený v kalendári. A presne takto nám prichádza aj Covid vlnobitie s hrozivými titulkami, aby bol dôvod na ďalšiu a ďalšiu dávku koktailu s názvom „som zodpovedný“.


Ale k veci. Keď si prečítate upozornenie, ktoré ste mali možnosť zahliadnuť v obchodnom reťazci COOP Jednota, musíte sa chytiť za hlavu a teda, triezvy rozum si položí otázku. Čo má toto diskriminačné „opatrenie“ spoločné s ochranou zdravia? Normálne sa musím smiať z tohto zmätku a nezmyslu, ktorý dokáže táto vládna garnitúra vytrúsiť zo svojej zadnice.


Ako to povedal pán Pellegrini, tu nejde o zdravie, ide tu predovšetkým o očkovanie. A to za každú cenu. Jednoducho skúšajú. Raz sú to „motivačné príspevky“, potom miliónové lotérie, pokrivené štatistiky a honosné nadpisy „ o tretiu dávku je enormný záujem“. Skúšajú čokoľvek, kľudne aj obmedziť ľudskú slobodu a znepríjemniť ľuďom život, ak to môže donútiť čo by len jedného človeka k očkovaniu vakcínami, ktorým tikajú expiračné hodinky.


Viete, tieto vyhlášky typu (viď foto COOP Jednota) mi pripomínajú časy, o ktorých sme sa domnievali, že sa nebudú už nikdy opakovať. Je na hlavu padnuté, že z jedného regála si môžete kúpiť chlieb, avšak z regála za Vaším chrbtom už nakupovať nesmiete, teda ak nemáte príslušný doklad.


Niekedy sa nosili na rukávoch hviezdy, ktoré poukazovali na ľudí so zakázaným vstupom do podnikov, reštaurácii či ich obmedzovali slobodne kráčať po chodníku. Dnes pre zmenu, v dobe „modernej“ dostanete QR kód ako symbol dočasnej a domnelej slobody. Píšem dočasnej, lebo nikto netuší koľká dávka vakcíny bude tá posledná – teda tá sľubovaná sloboda a návrat do „normálu“. Otázne je, či nejaký návrat vôbec bude, keďže rúško sa stalo tak obľúbeným módnym doplnkom.


Život je jedna nekonečná špirála, cyklicky sa opakujúca a zmodernizovaná minulosť a mali by sme ako spoločnosť skutočne spozornieť. Aj v 50-tych rokoch sa ľudia riadili pokynmi, obhajovali sa, že je to ich práca a pozrime sa, kam sa to až dostalo. Boli presvedčení, že ich konanie je v danom okamihu správne, dnes sa mnohí pýtajú „ako sme to mohli dopustiť“.


Každá vláda si dovolí iba toľko, koľko jej dovolí sám národ. Ak sa národ zomkne a povie „DOSŤ“, vláda sa môže aj na hlavu postaviť, nakoľko v jednote spočíva skutočná sila a nie v hŕstke vládnych pomätencov. Je to na nás, ako ďaleko to necháme zájsť.


Zdroj foto:

https://www.facebook.com/photo/?fbid=5468824846477780&set=a.847697511923893

436 views0 comments

Recent Posts

See All