Search

Dobrovoľná nevedomosť


Foto: money.com

Realita je ale taká, že skutočnú pravdu chce vidieť len málokto a ja si dnes dovolím napísať, že ľudia, resp. väčšina z nich, žiadnu zmenu ani reálne nechce.


Milí priatelia, dlhšiu dobu som nič nenapísal. Možno si položíte otázku, že prečo? Jeden z dôvodov bol ten, že som potreboval dovolenku, vypnúť hlavu a odísť preč z tohto Covid šialenstva a gestapáckych praktík. Druhá vec však bola fakt, že som si uvedomil jednu zásadnú vec, ktorú som už dlhšie v kútiku duše ako tak vnímal, ale stále tam bola nádej, také to malé “ALE”.


A tým je skutočnosť o nás Slovákoch, o našej povahe. O tom, ako sa mnohí ľúbia sťažovať, nariekať, ako je zle, stavajú sa neustále do role obetí a pýtajú sa všetkých vôkol seba, kedy sa to skončí, čo budeme robiť, toto je už priveľa, treba ísť do ulíc a podobne. A teraz si položme ruku na srdce a spýtajme sa sami seba, čo som urobil, preto, aby sme neboli svedkami sveta, aký vidíme vôkol seba? Iba sledujem Facebook, píšem komenty, statusy alebo iba vyjadrujeme svoju nespokojnosť?


Ľudia tvrdia, že chcú poznať pravdu. Realita je ale taká, že skutočnú pravdu chce vidieť len málokto a ja si dnes dovolím napísať, že ľudia, resp. väčšina z nich, žiadnu zmenu ani reálne nechce.


Neveríte? Za prvé, ľudia majú strach z nových vecí, resp. skôr z toho, čo môžu stratiť, napr. istoty, sú leniví vystúpiť zo svojej komfortnej zóny a nakoniec, stále hromžia a čakajú, že to niekto urobí za nich. Že príde zázrak a jedného dňa bude všetko ako kedysi. Niekto nás zachráni.


A teraz sa podržte, nič také nebude..

To, kde sa dnes nachádzame, to že si vláda dovoľuje siahať na slobodou a dnes už verejne prehlási, že testovanie je povinné, inak by nik neprišiel, tak milí priatelia, za toto si môžu ľudia sami. Nemôže za to vláda! Viete prečo? Lebo vláda si dovolí presne iba toľko, koľko jej my, ľudia, budeme tolerovať.


Písal som to už dávnejšie, “som zodpovedný, nedám sa testovať” mnohí milovníci špáradiel v nose to odsudzovali a písali, že som nabádal ľudí, aby sa nedali testovať.


Smejem sa, zlosť v ľuďoch je však tak krátkozraká, že ani len nepochopili, čo som tým v skutočnosti myslel. Som zodpovedný voči svojmu JA, voči svojej slobode a voči svojej budúcnosti. Azda len málokto si uvedomuje, čo znamenajú tieto slávne výroky ako napr. “som zodpovedný” - toto je úžasný psychologický algoritmus, ktorý ľudí presviedča o pravde niekoho iného. Overená taktika z minulosti.


Pozrite, svet vôkol nás je odrazom nás samých, rovnako to platí aj o vláde, aký národ - taká vláda.

Určite si mnohí kladú otázku, ako som mal teda “bojovať”, čo som mohol urobiť ako jedinec? Všetko sa začína od nás, od samotného jedinca, a ak chce človek čosi zmeniť, musí zmeniť svoje vlastné správanie. Ľudia si ani len neuvedomili, čo je ich reálna sila a ako môžu dianie vôkol seba ovplyvniť.


Ale čo mnohí urobili? Jedni sklonili hlavu, druhí šli s úsmevom na tvári, s hrejivým pocitom na hrudi “som zodpovedný” na testovanie, potom si svoje papierové “cennosti” s hrdosťou fotili na sociálne siete a dnes sa už nevedia dočkať očkovania.


Čakajú na ten deň, kedy budú “slobodní”, ale ani jeden si neuvedomil, že jeho sloboda sa skončila práve vtedy, keď pristúpil na túto “hru”. O testovaní, očkovaní a pod. budem písať v ďalšom článku, bez ohľadu na to, či sa niekomu moja úprimnosť páči, alebo nie. Čo čakáte od národa, ktorý je absolútne zaslepený, nevedomý, zmanipulovaný a plný nenávisti voči každému, kto má na testovanie, či očkovanie iný názor ako ten, čo podsúva mainstream? Keby mohli, títo ľudia by najradšej poslali každého, kto je pre nich “ohrozením” do rozvojových krajín, presne ako to povedal náš “humánny” vedátor, p. Čekan.


Už tomu rozumiete? Vláda išla na istotu. Od začiatku počítali so štrajkami, avšak vedeli, že príde pondelok a ľudia pôjdu zase poslušne do práce. Teda väčšina.


Toto je taká hlavná myšlienka, ktorou som sa zaoberal počas svojej dovolenky a hľadal spôsob, čo ľudom dávať, o čom im písať, aby som i ja nešíril nenávisť a nevyvolával vo svojich článkoch miestami možno až agresivitu. Je toho všade vôkol nás až nadbytok, nemusím do ohňa prilievať i ja sám.


Nemal som a dodnes nemám rád označenie ľudí pojmom ovce. Pôsobí to na mňa akosi arogantne, konfliktne a na druhej strane, nechcem urážať to nevinné zviera. Ale zamyslel som sa nad tým, že ten kto toto vyslovil, vedel o čom hovorí. A mnoho ľudí má veľmi podobnú povahu. Slováci v tom dokonca priam vynikajú, nie darmo sa britský experiment konal u nás, v najsposlušnejšej krajine z celej EÚ. Ukážková poslušnosť. Myslím, že Mengele sa musí dnes v hrobe obracať. Stačí mať len viac informácií o psychológii ľudí a tí nakoniec sami začnú hrať hru podľa vašich pravidiel, mysliac si, že je to ich slobodné rozhodnutie.

A na záver, skúsme sa skutočne zamyslieť na tým, aké máme emócie, myšlienky a tiež ako konáme. Tu sa všetko začína a tu sa zároveň aj všetko končí.


Inak, viete na čo som došiel počas svojej dovolenky? Bez TV a sociálných sietí? Že ani neviem, že nejaká “pandémia” a COVID šialenstvo existuje...


#pandémia #covid #totalita #mainstream

1,092 views0 comments

Recent Posts

See All