Search

Dokonalá cenzúra..


Jeden za všetkých, všetci za vakcínu.. Facebook bude mazať „protiočkovacie“ profilové fotky..


Toto je novodobá “sloboda” prejavu, ktorej hlavným cieľom je podporovať iba názory po vôli a všetko “nežiaduce” bude jednoducho vymazané. Je to odraz masívnej sily médií, sociálnych sieti v priamom prenose, ktoré keď chcú, lusknutím prsta zo sveta zmažú “nevhodný príspevok”, profil či doslova identitu a ľuďom budú dookola vštepovať jedinú pravdu ako napr. MZSR, že “Vakcína je sloboda”.


Nemôžeme sa teda ani čudovať, že ľudia častokrát vidia len tú jednu stranu mince.


Samozrejme, výsledok propagandy tiež nenechal na seba dlho čakať a dnes už množstvo profilových fotiek zdobí nápis “som očkovaný”, “vaccinated”, “vakcína je sloboda” a pod.


V poriadku, osobne nemám nič proti očkovaniu, avšak bez diskriminácie a obmedzovania slobody, založené výlučne len na slobodnom rozhodnutí každého človeka. Nech sa dá očkovať ktokoľvek, ale osobne som si nikdy nevšimol takúto kampaň, resp. že by sa ktosi takto v minulosti chválil po zaočkovaní napr. proti chrípke, cítil sa zo dňa na deň lepším človekom a teda samozrejme zodpovednejším, ako je to ľuďom podprahovo a neustále vštepované. Česť výnimkám.


Pravda je ale taká, že doba sa radikálne zmenila, aj nosiť rúško je pre mnohých súčasťou života a stalo sa akýmsi módnym doplnkom. Musím uznať, novodobá cenzúra a propaganda si robí svoju prácu dokonale.


Ako je to však v prípade, že máte iný resp. vlastný názor?


Podľa vyjadrenia portálu The Sun, Facebook bude mazať „protiočkovacie“ profilové fotky, inými slovami, bez súhlasu užívateľa môže meniť profilové fotografie či obrázky, pokiaľ budú porušovať pravidlá týkajúce sa “fake news”. Tento plánovaný krok Facebooku je súčasťou ďalšieho zásahu proti “falošným správam” a výrokom proti očkovaniu.


Nejde však len o texty a obrázky priamo súvisiace s anti-vakcinačnou tematikou. Ak zdieľaný obsah nebude porušovať pravidlá, ale môže niekoho odradiť napr. od očkovania, bude jeho obsah na Facebooku obmedzený, prípadne zmazaný na Facebooku aj Instagrame.


Na druhej strane, profily a príspevky nabádajúce k očkovaniu proti COVID-19 by mal Facebook podporovať. Ako inak, už dnes sme svedkami výhod pre očkovaných a diskriminácie tých, ktorí majú na dianie ešte stále svoj vlastný názor alebo jednoducho majú strach.


Následné citácie vám krásne ukážu, ako sa pracuje so psychikou ľudí, ako sa manipuluje s rozhodnutím, s názorom a využíva sa dôvera blízkych k presviedčaniu.


„Z výzkumu v oblasti veřejného zdraví víme, že u lidí je větší pravděpodobnost, že se nechají očkovat, když vidí, že tak činí ostatní v jejich komunitě,“ informovala sociální síť.


„V zemích, kde jsou vakcíny dostupné pro většinu populace, jako jsou USA a Velká Británie, jsme zvýšili naše úsilí ukazovat lidem, když jejich přátelé a sousedé sdílí svou podporu očkování prostřednictvím profilových ‚rámečků‘ (šablon) a samolepek,“ dodal Facebook.


Zdroj: https://cnn.iprima.cz/socialni-sit-facebook-bude-mazat-profilove-fotky-s-motivy-proti-ockovani-25600?fbclid=IwAR2AN53cWaLT9iFNSyG2goBVf3X2P9kNiiWmz0TugHcfej9Rc-MK0KAyYfs

92 views0 comments

Recent Posts

See All