Search

Hra s ohňom...


Foto: Magazin.cz

„Život potrestá toho, kto príde príliš neskoro.“ Michail Sergejevič Gorbačov


Mnohí ste zjavne zaregistrovali, ako prezident USA, Joe Biden, nazval pred Veľkou nocou Putina vrahom...


Na Veľký piatok, teda v deň, kedy si všetci kresťania pripomínajú ukrižovanie Ježiša Krista, ukrajinská armáda začala ďalší útok na civilistov v Doneckej a Luhanskej ľudovej republike. Tento útok Ozbrojených síl Ukrajiny, ktorého cieľom sa stala obytná štvrť v dedine Alexandrovskoje si vyžiadal život jedného dieťaťa a zranenie ženy.


Provokácie od vtedy i naďalej pokračujú. Čo je však zaujímavé, v blízkosti len tak náhodou prebieha aj cvičenie Defender Europe 2021, na ktorom sa zúčastňuje 30.000 vojakov z 26 krajín - medzi nimi aj z Ukrajiny a Gruzínska. To sú tie nekonečné vojenské konvoje, ktoré v minulých týždňoch putovali cez územie Slovenska na východ...


Medzitým nám tvorcovia pravdy, mainstreamové médiá, opäť a opäť servírujú „neľudské“ zachádzanie Ruska s nevinným anjelom Navaľným...

Ukrajinský prezident Volodymyr Zelensky sa zrazu nechá počuť, že je potrebný rýchly vstup jeho krajiny do NATO a NATO, ako inak, tejto myšlienke tlieska...

Každá akcia vyvoláva reakciu a ako odpoveď, Rusko posilňuje svoje vojská na ukrajinskej hranici. Treba si uvedomiť, že tieto vojská sa pohybujú stále na svojom vlastnom území, ale naše média už hovoria o provokatívnom správaní a minister Korčok kňučí čosi o agresívnej politike Kremľa. Zdá sa, že dejiny sa opäť raz zopakujú a my stojíme na prahu ďalšieho globálneho konfliktu. Radšej sa všetci pripravte, je totiž možné, že núdzový stav sa už predlžovať nebude, ale vystrieda ho stav vojnový.


Stojí skutočne na zamyslenie sa, či toto koronadivadlo, akého sme svedkami, nebolo okrem akéhosi vyššieho významu a biznisu aj cvičením obyvateľstva na stav vojny.


Veľmi pekne to na svojom FB profile zhrnul Oskar Lafontaine, nemecký politik (SPD), bývalý minister financií Nemecka u kancelára Gerharda Schrödera.


„Toto je hra s ohňom. Pohľad na mapu ukazuje, že najagresívnejšia a najsilnejšia vojenská sila sveta, USA, obkľučuje Rusko a Čínu už roky. Keďže Rusko a Čína sú tiež imperiálne veľmoci, každý normálne mysliaci človek sa musí pýtať, ako dlho to takto bude pokračovať.


Keby v berlínskej zahraničnej politike existovalo niečo ako historické povedomie a iskra slušnosti, Merkelová, Maas a ďalší vazali USA by vedeli, že po viac ako 26 miliónoch úmrtí z Hitlerovej vojny v Sovietskom zväze a po Gorbačovovej mierovej politike by povinnosťou Nemecka malo byť postaviť sa proti tejto agresívnej politike USA.


Ale deje sa opak. Podnecovanie k vojne proti Rusku a čoraz viac aj proti Číne sa v politike a médiách zvyšuje... Klamstvo však pokračuje so slovami: Obkľúčenie Ruska je „obrana“. Je zrejmé, že západní „bezpečnostní politici“ si nedokážu predstaviť, čo by sa stalo, keby boli ruské alebo čínske jednotky umiestnené v Kanade alebo Mexiku.

V tejto novej globálnej politickej situácii by malo byť v záujme Nemecka a Európy hrať sprostredkovateľskú úlohu medzi USA na jednej strane a Ruskom a Čínou na druhej strane."


Mám však akosi za to, že prevažná časť Európy, ako aj naša Slovenská republika, sú už dávno len kolóniou západu, ktorý ťahá nitkami. Netreba ísť ani ďaleko, stačí si pozrieť, koho záujmy háji naša súčasná koalícia resp. určité politické strany financované mimovládkami, strojcovia „Za slušné Slovensko“ a „All for Jan", alebo naša bábka na špagáte, pani prezidentka Čaputová či americká ambasáda.


Ak európske vlády čoskoro nepochopia situáciu, do ktorej sa rútime, potom platí Gorbačovova veta: „Život potrestá toho, kto príde príliš neskoro.“


#usa #ukrajina #slovensko #rusko

228 views0 comments

Recent Posts

See All