Search

Korupcia v priamom prenose...


Foto: pravda.sk

Chápem, zároveň i nechápem závažnosť situácie. Presne tej istej situácie, ktorej sme boli svedkami pred dvomi, tromi či piatimi mesiacmi. Jediný rozdiel, ktorý tu skutočne nastal, že k tomuto všetkému sa pridalo aj chrípkové obdobie.


To, že tu “niekto” finančne dotuje média, to je jasné asi už väčšine obyvateľstva. Pokým ale neunikne interná informácia je to viac-menej nepreukázateľné.


Avšak, čo preukázateľné je, bol doslova bezradný spôsob nášho p. premiéra, ako si nahnať “dobrovoľných” zdravotníkov na celoplošné testovanie. Veľa z nich čakalo do poslednej chvíle. Niektorí išli bez pochýb z presvedčenia, pre dobro veci, bojovať s “hnusobou”. Iní prišli na základe štedrej finančnej ponuky zo strany vlády. Odmena 700-1100 EUR za dva dni a 20 EUR za každého pozitívne testovaného.


Ako uvádza RTVS, podľa informácií lekárov priamo z terénu dostali zahraniční lekári, ktorí prišli na testovanie, odmenu až 1000 EUR. Túto informáciu ministerstvo obrany nepotvrdilo, ani nevyvrátilo. Slovenskí zdravotníci by pritom mali dostať mimoriadnu odmenu vo výške 500 EUR. (Zdroj)


Dnes sa však títo ľudia vlády pýtajú, kedy a koľko EUR vlastne dostanú a zároveň trvdia, že dohodu o testovaní podpísali pod tlakom.


Nie som advokát, ale bolo by na zváženie či sa nejedná o uplácanie zdravotníkov vo svoj vlastný prospech. Nehovoriac o tom, že p. Matovič a ani jeho p. manželka tieto “odmeny” nebudú platiť zo svojho vrecka. Všetko zaplatíme opäť my. Rovnako ako celé testovanie a k tomu aj ten predražený Covid biznis so spoločnosťou Eurolab Lambda.


Dobrovoľné testovanie “poslušnosti” národa prebehlo úspešnejšie ako p. Matovič očakával. Už nie je dôvod radiť sa s odborníkmi, hroziť demisiou v prípade neotestovania celého národa a hrať divadlo na ľudí. Dnes už vie akým spôsobom pritlačiť. Také jednoduché.


Nebola preto náhoda, že Slovensko je ako prvá testovacia krajina z EÚ. Sme najposlušnejší národ, a tak vlak môže ísť ďalej.


831 views0 comments

Recent Posts

See All