Search

Kto sa smeje naposledy.....

Updated: Jul 13, 2020


Som bežný, pracujúci človek. Nie som členom žiadnej politickej strany, hnutia, ani nemám záujem o rozbroje medzi ľudmi. Avšak, ide mi o dôstojný život v našej krajine. Lebo si zaslúžime žiť, nie len prežívať.

Na Slovensku sme zažili skoro všetko, no nepamätám si také časy, kedy by človek mohol povedať, žije sa mi tu super. Korupcia a rodinkárstvo vládne tomuto štátu. Od súdnictva, cez zdravotníctvo, až po bežné pracovné posty. Tento systém je dokonale prehnitý. A ja sa pýtam, čo sa dnes zmenilo?

Našu krajinu riadi človek, ktorý ju, aj nás, ľudí, reprezentuje svojim správaním ako sedlák. Ktorý celé roky kričí: Mafia!”, Oligarchovia!”, ale svoje majetky prepíše na manželku, a to zo strachu, či a ako dlho bude na slobode, kvôli trestným činom, ktorých sa údajne dopustil v minulosti. Je to človek, ktorý sa chváli svojou závislosťou na peniazoch a hovorí ako tým trpel, keď si počítal svoje milióny. Citujem: Začínal som byť z majetku chorý. Uvedomoval som si, koľko mám na účte, kvapkalo mi na karbid. Je to normálne, aby som neustále sledoval, koľko mi pribúda? Pomaly som sa nemohol pozerať ani do zrkadla. Sám sebe som vravel – pozor, si chorý, rob s tým niečo.” (Zdroj:cas.sk)


Áno pán Matovič, veru ste s tým mal čosi urobiť, lebo dnes je zjavné, že máte reálne psychické problémy. Vaše tvrdenie sa skôr podobá na pyramídovú hru o zbohatnutí a ja si kladiem otázku, ako môže toto vôbec niekto tvrdiť? A ešte k tomu premiér? V tejto krajine, kde je skoro každý jeden z nás, vrátane mňa, zadĺžený? Kde mnohí pracujú za minimálnu mzdu a nepoznajú poriadne, čo je to dovolenka pri mori? O úbohých dôchodcoch nehovoriac. Tí, ktorí celé roky živili tento štát a dnes si v zime vypínajú radiátory, aby ušetrili akú-takú korunu. A tento muž, náš premiér, tu ide hovoriť o svojich peniazoch? Je jednoznačné, že tento človek nemá absolútne šajn ako sa v tejto krajine žije, ako žijú bežní ľudia. Nevie, lebo on si namiesto toho počítal svoje milióny.

A tak ako raz povedal pánovi Ficovi, Keď ste už tu, v opozícii, buďte aspoň ticho.” Nie, pán Matovič, vy by ste mal byť ticho, lebo keď príde na lámanie chleba, budete vy utekať do zahraničia, ako dnes utekajú mladí ľudia. Avšak nie preto, že sa v zahraničí žije lepšie, ale preto, že vy budete musieť. Toľko ste chodili s plagátmi, kričali Mafia!” a dnes si zvolíte ako predsedu Národnej rady mafiána. Každý z nás sa môže poznať s ľudmi z podsvätia, a ani o tom nemusí vedieť, ale byť predsedom Národnej rady Slovenskej republiky s takouto minulosťou, to tu ešte nebolo. Osobne by ma, napríklad, zaujímalo, akým spôsobom tento človek získal previerku prísne tajné? Alebo aj to sa dá v tejto krajine kúpiť? Možno to získal rovnako ako svoj titul Mgr. Ukážkový príklad, keď na druhého kričí, Danko plagiátor” a dnes čelí rovnakému obvineniu. Je to podvod, je to nelegálne a kde je dnes spravodlivosť? My bežní smrteľníci sme to štúdium mali ďaleko tažšie, možno aj preto dnes nie sme vo vedení štátu.

Nikdy som sa nezamyslel, čo v skutku znamená pojem Sme rodina. Dnes už viem. Je to pomenovanie pre biznis, pre všetkých známych p. Kollára, jeho bývalé milenky a rodinných príslušníkov. Nie pre mňa, ani pre Vás, či pre Vás. Na lukratívne posty väčšina z nás môže zabudnúť. Tie su určené vopred pre iných. Rodinkárstvo aké sme tu ešte nemali, a ak bolo čosi podobné, bolo to patrične mediálne napadnuté. Som však rád aspoň za to, že ľudia vyjadrili svoj názor a nespokojnosť proti novej pozícii pani Krištufkovej, lebo čo je veľa, to je veľa. Keby sa jedná o nejaký post týkajúci sa estetickej medicíny, nepoviem ani slovo. Ale dohadzovať si absolútne nekompetentných ľudí do parlamentu, a kade tade, lebo môžete, toho mám už plné zuby. Niekedy mi to príde, ako keby my, ľudia, hľadíme zospodu na nejaké božstvo, čo sa váľa pri koryte.

Mal som za to, že táto vláda bude pozostávať z odborníkov, ako sa pán Matovič bil do hrude, ešte keď bol v opozícii a rovnako aj vo svojich predvolebných sľuboch. Ale dnes, keď má túto možnosť rozhodovať, stanú sa podpredsedami vlády aj takí ľudia ako je pani Remišová. To, že je podpredsedníčka, to až taký problém nevidím, keby sa jedná napríklad o Slovenské národné divadlo . Lebo v tejto téme sa určite dosť vyzná. Na Slovenku je xy odborníkov, tvrdím si povedať, že aj špičkových, ale na post podpredsedníčky vlády pre investície a informatizáciu sa dostane osoba, ktorá študovala vysokú školu múzických umení na činohernej a bábkovej fakulte? Pýtam sa, toto sú tí odborníci? Toto sú ľudia znalí, ktorí o nás majú rozhodovať? Alebo je táto vláda len jedno obrovské bábkové divadlo? Ak áno, akú rolu v ňom hráme my, ľudia?

Za minulej vlády sme počúvali, mafia”, Fico”, štátne zákazky”, Bödörovci” a koniec oligarchom”. A čoho sme v skutočnosti svedkami dnes? Toho, že sa niektorí snažili mediálne zničiť určité skupiny ľudí pre svoj vlastný prospech a nemali problém zájsť až tak ďaleko, že siahli na život novinára a jeho snúbenice? Za zámienkou diskreditácie a získania celkovej moci nad touto krajinou. Kampaň bola neskutočné premyslená a podprahová. Dovolím si povedať, že jej súčasťou bola aj dobre načasovaná séria známych seriálov na TV JOJ, ktoré mali za účel vyvolať nenávisť proti bývalej vláde a napokon, čerešnička na torte tesne pred voľbami, film Sviňa. Aká náhoda, opäť. Je viac ako pravdepodobné že ten, kto stojí za týmto prešpekulovaným plánom, ten stojí aj za dnešnou vládou. Tu si môžeme všimnúť tú obrovskú moc, vrátane ovládania mienkotvorných médii. Tak sem sme sa dostali a dalo by sa pokračovať ďalšími témami ako napríklad naše lesy, podpora spustenia 5G sietí na Slovensku a podobne. A preto, my ľudia, držme, prosím, spolu, nekričme jeden na druhého za jeho názor a nešírme nenávisť medzi sebou. Je cieľom rozdeliť jednotu v jednotlivca. Silu v bezbrannosť...


Foto: refresher.sk


#myblog #jurajveverka #slovensko #juri_veverka #mojblog #vláda #slovenskavlada #kiska #sulik #kollar #korona #politika #mafia #slovenskamafia #stopmafii #plagiatorkollar

1,460 views0 comments

Recent Posts

See All