Vyhledat

Lov na Bödöra: časť 2 – všetci su spokojní

Aktualizováno: 10. říj 2020


foto: Denník N
Sme svedkami mocenského a politického boja, alebo osobnej pomsty?”

Azda každý na Slovensku pozná mená Kočner a Bödör. Práve tieto osoby, akoby nikto iný neexistoval, si vyslúžili VIP pozornosť médií a rovnako i lukratívne miestečko titulných stránok popredných bulvárov. O strhujúcich kauzách, ktoré donedávna hýbali Slovenskom, už takmer nepočuť. Politici sú spokojní, mainstreamové média, ktoré dosiahli svoje, dnes poslušne mlčia.

Médiá a ich zdroj infomácii:

Na zamyslenie napríklad je, kto šéfredaktorovi internetového spravodajstva, Petrovi Bárdymu poskytuje tieto lukratívne informácie na spomínané vytypované osoby. Možno je to náhoda, a možno je p. Bárdy skutočne výnimočný novinár. Jedno ale viem, a to že „manželka šéfredaktora Aktualít - Petra Bárdyho - pôvodne Denisa Balogová je hovorkyňa Prezídia Policajného zboru a teda vie všetko vždy ako prvá...“ (zdroj)


Je veľmi zaujímavé, že doteraz nikto nenapadol túto skutočnosť, preukázateľný stret záujmov. Ako je vôbec možné, že sa dodnes beztrestne vynášajú citlivé informácie, a to aj zo živých spisov? Ponúka sa odpoveď, že prezumpcia prípadnej neviny vlastne ani neexistuje. Bez ohľadu na to,či je to Bödör, alebo Jožko Mrkvička, médiá, resp. tí, ktorí za nimi stoja, sa už vopred rozhodnú, že vinný ste a v tomto svetle Vás bez výčitiek vykreslia národu. Nie som obhajcom ľudí, ktorí sú spájaní s termínom “vzor poctivého podnikateľa”, ale mám za to, že sme v právnom štáte, kde by mali rozhodovať dôkazy, nie mediálna šikana a osobná honba po diskreditácii.


Splnil sa mu sen

Radostná reakcia premiéra Matoviča na väzbu Norberta Bödöra: „Konečne je tento človek vo väzbe a pevne verím, že tam pár rokov pobudne.“ (zdroj)

A tu si treba položiť otázku, prečo práve tento pán nášho premiéra tak potešil? Je pán premiér advokát, oboznámený tak dobre so skutkovým stavom, že môže takto vysoko postavená osoba verejne vyjadriť svoj záujem o držaní, pre neho nepohodlných ľudí? Môže. Je si veľmi dobre vedomý svojho možného rastu politických bodíkov.

Ale čo sa deje v pozadí, kam bežnému človeku nie je dovolené nahliadnuť?

„Na Bödöra nič nemajú, ale my o tom nemôžeme písať.“ znie vyjadrenie nemenovanej reportérky známej televízie. Kto však týmto médiám prikazuje o čom písať a o čom nie? Je toto skutočná demokracia a sloboda slova? Alebo sa opäť dostávame do minulosti a čias prenasledovania?

Skúsme si predstaviť, čo by sa skutočne stalo keby Bödöra prepustili? Bolo by to vôbec možné aj v prípade preukázania jeho neviny? Na Slovensku by sa pravdepodobne rozpútalo mediálne šialenstvo stupňované pocitom „nespravodlivosti“ z rozhodnutia súdu, ale zachovať si chladnú hlavu a prijať možnosť, že skutok mohol mať aj inú podobu, to dokáže iba hŕstka populácie.

Náš novodobý pán premiér, ktorý podľa jeho slov „nikdy nečelil“ trestnému stíhaniu, ekonomickej trestnej činnosti, či kontaktami s mafiou, si dnes plní sny o zničení konkurencie. A to za akýchkoľvek okolností. Dokonca aj keby sa jednalo o vraždu novinára. Sám v minulosti údajne prehlásil, že zničí Smer, Bonul a celú rodinu Bödörovcov.

Pred voľbami som počúval samé hrdé slová: boj proti mafii, transparentnosť, rodinkárstvo, či odbornosť. Dovolím si však tvrdiť, že teraz nie sme svedkami ani jedného zo spomenutých sľubov. Na krik s letákmi v ruke a bojom proti Pente sa zabudlo a jediné, čím sa posledné mesiace ľudom lepí zrak sú slová: Kočner, Bonul, či Bödör, resp. druhá vlna Korona vírusu. A ľudia tlieskajú bez poznania reálnych dôkazov, zatiaľ čo v pozadí sa odohráva skutočný biznis a mocenský boj.

Ak chceme skutočne problém riešiť, podnikateľ, ktorého firma kedysi získala štátne zákazky, nám v tom pravdepodobne nepomôže. Zvlášť ak vezmeme do úvahy, že jej nebol dokázaný žiadny ekonomický trestný čin. Zničenie tejto osoby má byť snáď iba ilúziou spravodlivosti pre nevedomý národ a politickými bodmi p. Remišovej, ktorá si na tomto mene a firme postavila celú politickú kariéru. O tých ďalších slovenských podnikateľoch a oligarchoch, ktorých možno v hojnom počte vidieť aj v aktuálnej vláde, sa zatiaľ mlčí. Pokým sú tým hore po vôli.

Ak sú títo ľudia vinní, nech sú riadne postavení pred súd a spravodlivo odsúdení. Ale hlavne, nech sa to deje na základe skutočných dôkazov a preukázania viny. Nie len za účelom plnenia si osobných snov”.

Chcem tú spravodlivosť, ktorú nám Matovič pred voľbami sľuboval. A preto som aj za to, aby sa pred súd postavil on sám, p. Haščák, p. Šeliga, p. Kiska, či p. Kollár a im podobní, ktorí dnes využívajú svoju moc na zadržiavanie ľudí bez dôkazov, prípadne s účelovými dôkazmi, ako to malo byť aj v prípade Kočnera.

Celý scenár nabáda na teóriu, že je v pozadí niekto so silným dosahom na médiá a verejnú mienku, a tiež justíciu a políciu, ktorých príslušníkov drží v šachu za sľúbené výhody a teplé miesta, či určitý typ vydierania. A to všetko hnané neobmedzeným kapitálom a s jedným cieľom: zničiť Smer a všetkých jemu blízkych, pričom na tento zámer pokojne využili nebohého Jána Kuciaka, ktorému boli vraj účelovo podávané informácie údajne od p. Nicholsona. A ten si len tak „náhodou“ pár dní pred vraždou zakúpil letenku do Kanady. A ešte väčšia náhoda je, že štyri dni pred vraždou ho príde fotiť osobne p. Demeš, profesionálny organizátor protestov a revolúcií. (zdroj)

Pýtam sa, kto je tá osoba, alebo skupina, ktorej Norbert Bödör šliapol na otlaky? Kto dnes povoľuje a určuje, čo sa bude a čo sa nebude publikovať. Kto prižmúri oči pred novými kauzami súčasnej vlády, za protislužbu poslušnosti?

Chceme spravodlivosť a skutočný boj proti mafii? Tak potom jeden meter pre všetkých. Lebo zatvoriť len istú hŕstku podnikateľov, to mňa osobne neuspokojuje. Ak máme očistiť túto krajinu, treba predovšetkým nezaujate. Nie ako to aktuálnej vláde vyhovuje.

4,823 zobrazení0 komentář

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše