Search

Mikročip – časť 2. týmto to začne, ale neskončí

Updated: Jun 1, 2021


„Ak akceptujete, že budete mať rovnaký čip, ako má pes, alebo škatuľa od banánov, je to v poriadku. Ale je to otváranie Pandorinej skrinky, pretože týmto to začne, ale neskončí," myslí si Peter Hubinský z Ústavu robotiky a kybernetiky STU v Bratislave.


Podľa portálu digitalnydetox.sk čipovanie ľudí nebude, avšak mohlo by ho nahradiť digitálne tetovanie. Táto nová technológia by mala užívateľom umožňovať bezdotykové platenie, zjednodušený vstup do budov a miestností alebo odomykanie smartfónu. „Tetovanie ako také je aj vďaka filmovým a športovým celebritám „in“, takže presviedčať ľudí v podstate ani nebude treba.“ (zdroj)


Napr. v roku 2018 zverejnil tyzden.sk zaujímavý článok o čipovaní ľudí. „Čipy vpichované pod kožu sú v niektorých komunitách bežná prax.“ Na jednej strane sa poukazuje na rýchlu dobu a čipy, ktoré by ľuďom pomohli adaptovať sa do tejto doby. Inak povedané, rýchly svet sa stane ešte rýchlejším. Na druhej strane sa v článku spomína známa biblická predpoveď opísaná v Jánovej Apokalypse, kde sa píše, že príde deň kedy „všetci, malí i veľkí, bohatí i chudobní, slobodní aj otroci, prijímajú na pravú ruku alebo na čelo znak, a že nik nemôže kupovať alebo predávať, iba ten, kto má znak: meno šelmy alebo číslo jej mena.“ (Zjavenie apoštola Jána 13,1). (zdroj)


Iba pripomínam, presne za tento prejav bol vysmiaty p. Kotleba. Či znameniu veriť alebo nie, to nechám na každého z vás, avšak ako sledujem, pre určitú komunitu sa stáva aj samotná Biblia iba konšpiračnou literatúrou.

"Existujú už čipy, ktoré sa napájajú na nervový systém. Môžu čítať či máte strach, či ste unavení či je človek hladný. Môže sa to využiť na dobré ciele a môže sa to zneužiť na zlé ciele. Môže sa to zneužiť na komerčné či politické ciele," myslí si Hubinský.

Zaujímavý pojem, s ktorým sa budeme v budúcnosti zjavne stretávať je „bio-hacking“. „Tento termín označuje všetky technologické experimenty spravené s telom, alebo biologickou sústavou človeka. „Bio-hacker“ sa snaží modifikovať svoje telo pomocou technológií, či už implantovaním čipu, alebo sledovaním funkcií tela technologickými vychytávkami. Meranie tlaku, tepu, kvality spánku, snaha zmeniť životosprávu pomocou vyhodnocovania dát sa stáva stále väčším a väčším trendom.“ (zdroj)


Píše sa dátum 06.04 2017 a istá súkromná spoločnosť vo Švédsku prišla s pozoruhodnou novinkou. „Približne stopäťdesiat zamestnancov už nebude potrebovať na vstup do jednotlivých priestorov čipovú kartu. Na odomknutie dverí im bude stačiť len ruka. Čip vo veľkosti zrnka ryže im totiž implantujú rovno pod kožu medzi palec a ukazovák. Projekt je ZATIAĽ založený na dobrovoľnej báze.“

Foto zdroj: Refresher.sk

„Do budúcnosti im vedenie spoločnosti sľubuje aj ďalšie benefity. Na obyčajné priloženie ruky si budú môcť napríklad kúpiť kávu v bufete.“ (zdroj)


Kým v roku 2017 sa dalo vo Švédsku očipovať len približne 100 ľudí, v roku 2018 ich počet vzrástol na viac než 4000 a stále rastie. Mikročip obsahuje detaily o identite ľudí a naplno nahrádza potrebu hotovosti, prístupových kariet (napríklad do práce) vstupeniek na kultúrne podujatia či dokonca prístupov do sociálnych sietí. (zdroj)


Toto nie je sci-fi, i keď to tak možno znie, ale o tejto téme sa hovorilo už v roku 2019 napr. aj na TV Markíza.


Pozrime sa ale o necelé dva roky dozadu. Keby sme vtedy videli ľudí v rúškach, cítili by sme sa ako na inej planéte. Netrvalo dlho a stalo sa to bežnou záležitosťou a ľudia to prijali za samozrejmú vec.. Stačilo len spropagovať, aký to má priaznivý vplyv pre človeka a ako je to zdraviu prospešné. Pomocou médií zasiať trošku strachu, postupne pritiahnuť obojok prostredníctvom nariadení a sme tam, kde sme..


Nehovoriac o testovaní.. Ako veľmi ľudia nadávali a kričali, že testovanie nie, kým neprišiel pondelok a bez testu nemohli ísť do práce. Takto málinko stačilo, aby ľudia urobili to, čo sa od nich očakáva. Jednoduché, však? Dnes sa všetci poslušne testujú a zároveň sa pomaly zabúda aj na manipuláciu s číslami pozitívne testovaných, na Covid kauzy, klamstvá či na tzv. dobrovoľnosť.


Ešte sme neskončili.. Po novom tu máme vakcíny a kampane masívneho charakteru za milióny eur. Marketing a nekončiace sa správy MZSR o tom, ako je očkovanie potrebné, dôležité a je jedinou slobodou. Tejto téme sa budem venovať v najbližšom článku (Vakcína je sloboda).


Dnes sme však svedkami uvoľnení, presne preto, aby sa dav upokojil, psychika človeka dala trochu dokopy a aby nebol dôvod na hnev či štrajky. Ľuďom bolo vrátených 50% ich slobody a oni tlieskajú. Tlieskajú za posedenie na terase alebo za možnosť ísť na dovolenku, ale vôbec si neuvedomujú, že prišli o polovicu svojej slobody.


Ale k veci. Je viac než pravdepodobné a všetci už o tom vedia, že na jeseň príde tretia vlna. Vieme, že budeme niečomu čeliť, ale opatrenia sa napriek tomu uvoľňujú. Áno, v kuloároch sa šepká že “príde” masívnejšia vlna ochorenia a údajne aj väčšie počty úmrtí. Čo je však dôležité, obojky slobody sa utiahnu extrémnym spôsobom. Akým? V správny čas tieto informácie určite zverejním.


Chcel som však týmto článkom povedať toľko. Prosím, zastavte sa na chvíľu v tomto uponáhľanom svete a uvedomte si, kde sa nachádzame po 1,5 roku Covid šialenstva. Čo všetko sa udialo a aký to má, resp. bude mať dopad na našu slobodu, životy či na medziľudské vzťahy. Pozrite sa spätne do neďalekej minulosti na to, ako ľudia proti niečomu najprv protestovali, no nakoniec podľahli a prijali to za svoje.


Sledujte ako sa bude tematika čipov spomínať čoraz častejšie a spomeňte si na tento článok, keď dnes už pripravovaný Covid pas bude jedného dňa nahradený mikročipom. Otázkou zostáva, pre koho bude tento mikročip skutočne prospešný?


Zdroje:

https://www.dnes24.sk/americania-vyvinuli-najmensi-mikrocip-na-svete-slubuju-taketo-vyhody-390138?fbclid=IwAR0xKnR5jXuiJUJz3_7luY5zIXL3L7OOZu1btMcCL-TZoRZsWyGHea4l40w

https://sk.wikipedia.org/wiki/Čipovanie_ľud%C3%AD

https://www.digitalnydetox.sk/cipovanie-ludi-nebude/

https://www.extraplus.sk/clanok/cipovanie-ludi-rok-2023

https://www.tyzden.sk/veda/50495/cipovanie-ludi-sa-uz-deje-co-nam-hrozi/

https://www.noviny.sk/zaujimavosti/208836-svedi-zacali-cipovat-ludi-podkozne-implantaty-nahradia-doklady

https://noizz.aktuality.sk/veda-a-technika/svedi-si-vkladaju-do-ruk-cipy/xv5tzpr

572 views0 comments

Recent Posts

See All