Search

Mikročip – časť 1. blízka budúcnosť


Ak je dnes vakcína prezentovaná ako jediná sloboda, čo bude potom v budúcnosti predstavovať čip?


Nebolo to tak dávno, keď téma čipovania ľudí bola označovaná za vtipnú konšpiráciu a HOAX. Je však zaujímavé ako mnohé tieto “konšpirácie”, vo veľa prípadoch až dokonale predvídajú budúcnosť. Veľmi dobre si spomínam na reportáž ako moderátor doslova vysmial p. Kotlebu v priamom prenose za jeho odvážny a otvorený názor ohľadne čipovania ľudí.


Existuje však jednoduchá otázka, ktorú by sme si mali všetci položiť. Prečo sa vyvíjajú čipy pre ľudí, ak by nemali byť v budúcnosti používané?


Za ten čas, čo píšem svoje články som pochopil, že každá informácia má svoje správne načasovanie a nemala by byť podaná verejnosti príliš skoro, inak sa minie účinku, alebo budete všetkým iba na smiech a dostanete pečiatku “konšpirátor”.


Žijeme v dobe, kedy sa pre väčšinu stali médiá akousi novodobou bibliou, či mekkou pravdy. Najmä tie mainstreamové. Ak však o nejakej veci začnú písať práve oni, ľudia to podprahovo spracujú prijateľnejšie a ľahšie a vezmú to skôr “za svoje”. Píšem to preto, že nedávno prišli s touto informáciou ďalšie média, a tak si k tomu dovolím konečne čosi napísať aj ja.


Mnohí sme si predstavovali, že čip bude čosi ako z filmu Jamesa Bonda, v ktorom vám ho hrubou ihlou implantujú pod kožu. Novodobé technológie sú však omnoho ďalej ako si bežný smrteľník dokáže predstaviť a myslím si, že pre mnohých je to stále sci-fi. Takto napríklad dnes vyzerá najmenší čip na svete, ktorého veľkosť sa prirovnáva k veľkosti roztočov. Je vidieť iba pod mikroskopom a do tela sa implantuje pomocou inječnej ihly. (zdroj)


Foto zdroj: Twitter

Rovnako si myslím, že to, z čoho si dnes mnoho ľudí a mainstreamové média v spojitosti s čipovaním vo veľkom uťahujú a považujú za absolútny vrchol nezmyslu, je s vysokou pravdepodobnosťou naozaj naša budúcnosť. A možno ani nie tak ďaleká. Neviem to, domnievam sa, ale z dôverného zdroja by mala byť táto téma aktuálna ku koncu Covid „pandémie“ t.j. 2024-2025. Pýtate sa prečo, či načo by to bolo? Alebo si hovoríte, to si určite nedám, to im neprejde? Teraz som sa pousmial, len si spomeňte na to „dobrovoľné“ testovanie.


Osobne mám za to, že zmyslom článku zverejneného na portáli Dnes24 nie je ani tak obdiv technológie, najmenšieho mikročipu na svete, ale je to len ďalšia informácia, po ktorej prídu podobné a spolu tak krok po kroku budú spoločnosť pripravovať na budúcu realitu.


Ako inak, všetko to bude zabalené v zlatom pozlátku s nápismi:

⁃ čip bude pomáhať pacientom

⁃ má to veľké výhody

⁃ vedci sa radujú

⁃ pohodlne a rýchlo sa do tela dá implantovať injekciou

⁃ mikročip bude monitorovať teplotu, tlak krvi, hladinu glukózy a dýchanie pacienta

⁃ čipy budú „komunikovať“ s lekárom po injekčnom vpravení do tela (zdroj)


No, kto vie s kým ešte budú komunikovať. Aby sa totiž jedného dňa človek nezobudil a bude už len akousi aplikáciu v mobilnom telefóne.. Myšlienka autora.


Áno, aj mne dnes tieto slová prídu pritiahnuté za vlasy a možno cez hranice uvažovania.


Domnievať sa, že mikročipy majú slúžiť na monitorovanie ľudí, ich aktivity a pod. je asi nezmysel, nakoľko podľa prieskumu 74% ľudí nosí mikročip nonstop so sebou.(zdroj) Niektorí si berú doslova svojho spoločníka do postele, na wc či do sprchy, iným slovom, spoločnosť čelí novej závislosti - nomofóbii. Áno, hovorím o mobilných telefónoch, ktoré o človeku dokážu zbierať kompletné informácie, ako napr. zvyky, záľuby, platby, miesta pohybu, fotografie a pod. Nehovoriac o sociálnych sieťach, kde mnohí zdieľajú aj svoje raňajky, viď. napr. aj Igor Matovič a jeho cibuľové chleby, mačacie príbehy či záhon ocikaný od psa.


Ak niekto chce, nemusí čipovať ľudí na to, aby získal o človeku a jeho okolí dokonalé a podrobné dáta. Medzi čipom v tele a v smartfóne je však minimálne jeden rozdiel.


Už v roku 1998 bol hlásený prvý experiment s RFID implantátom, ktorý uskutočnil britský vedec Kevin Warwick. Tento implantát bol použitý na otváranie dverí a zapínanie svetiel. (zdroj)


Toto sa udialo pred 23 rokmi, tak si len skúste predstaviť, pri ohromnom súčasnom technologickom raste, čo všetko je možné.


Pokračovanie: Mikročip – týmto to začne, ale neskončí.


Zdroje:

https://www.dnes24.sk/americania-vyvinuli-najmensi-mikrocip-na-svete-slubuju-taketo-vyhody-390138?fbclid=IwAR0xKnR5jXuiJUJz3_7luY5zIXL3L7OOZu1btMcCL-TZoRZsWyGHea4l40w

https://sk.wikipedia.org/wiki/Čipovanie_ľud%C3%AD

https://www.digitalnydetox.sk/cipovanie-ludi-nebude/

https://www.extraplus.sk/clanok/cipovanie-ludi-rok-2023

https://www.tyzden.sk/veda/50495/cipovanie-ludi-sa-uz-deje-co-nam-hrozi/

https://www.noviny.sk/zaujimavosti/208836-svedi-zacali-cipovat-ludi-podkozne-implantaty-nahradia-doklady

https://noizz.aktuality.sk/veda-a-technika/svedi-si-vkladaju-do-ruk-cipy/xv5tzpr


217 views0 comments

Recent Posts

See All