Search

Na Covid zomrie denne viac než 100 ľudí!!


Foto: CIDRAP

Takto vyzerajú nadpisy mainstreamových médií. Tie, spolu s titulnými fotkami, tvoria 80% úspechu čítanosti, nakoľko pre mnohých je to vlastne jediné, čo si prečítajú.


Prial by som si, aby ľudia porozumeli sile slova, písaného či hovoreného, a uvedomili si, ako dokáže neustála podprahová informácia nesúca kód strachu, silne ovplyvniť človeka. Jeho myslenie, jeho konanie, a to bez toho, že si to vôbec uvedomí. Vkráda sa to do mysle ľudí pomaly a nenápadne.


Výsledkom mediálnej sugescie môže byť dokonca osvojenie si názorov, ktoré nie sú ani naše, iba sú takým spôsobom prezentované. Tie názory, za ktoré sa ľudia do krvi hádajú a presviedčajú jeden druhého o “svojej” pravde.


Prečítajte si ešte raz nadpis tohto článku a všimnite si ako na vás pôsobí. Strach, neistota, hnev, ...?


A ako by ste dnes vnímali nadpis “Úmrtnosť nie je vyššia ako pominulé roky”?


Narážam na fakt, že ako každá minca má dve strany, rovnako aj informácia môže mať viac významov a záleží len na jej autorovi aké „podfarbenie“ tej informácii predá, aby vyvolal žiadané emócie. Strach vs. dôvera, smútok vs. radosť, vidieť svet negatívne resp. pozitívne.


Za posledých 5 rokov na Slovensku zomrelo 267 618 ľudí. To je ročne v priemere 53 523,6 ľudí. Denne teda zomrelo v priemere 147 ľudí.


Za rok 2020 štatistika ukazuje priemer 150 ľudí denne.


A teraz sa vás spýtam. Vedeli ste o tom? Písal niekto o tom? Čítali ste desivé nadpisy o počte mŕtvych napr. v roku 2017, 2018 či 2019, alebo počas chrípkových epidémií, kedy mali deti v školách chrípkové prázdniny? Nie! A viete prečo? Nikto vtedy nemal záujem ľudí zastrašovať a manipulovať! Nikto nemal záujem vytvárať nadnesené (dez)informácie len z dôvodu, aby ľudí ako stádo dobytku dotiahol na testovanie a dnes na očkovanie.

Ľudia majú oči, ale nevidia, majú uši, ale nepočujú, a to je tá najpriaznivejšia situácia ako ovládať verejnú mienku.

Nie je náhoda, že máme takúto vládu, rovnako nie je náhoda, že práve na Slovensku sa deje tento experiment, a to formou totalitných a donucovacích praktík. Je to výsledok „psychologického posudku“ slovenského národa, ktorý je tak naivne presvedčený o svojej slobode, či o svojej vyspelosti. Bohužiaľ, skutočná realita v porovnaní s inými krajinami by asi mnoho ľudí nepríjemne zaskočila. Verte alebo nie, naši „vládcovia“ toto veľmi dobre vedia.


Ak ľudia nezomrú na Covid, resp. na všetky ostatné choroby, ktoré tu boli odjakživa a dnes v štatistikách splynuli s touto “hnusobou”, tak zomrú zo strachu. Psychika človeka je zázráčná vec a skutočne dokáže zázraky. Ako liečiť, tak i zabíjať.


Budem opäť klásť dôraz na naše každodenné myšlienky. Aby ste ich vnímali a kontrolovali.


Ľudia, nemajte strach. Nájdite vo svojom živote radosť, svetlo v tme a robte to, čo vám na tvári vytvorí úsmev. Ja vám garantujem, že váš život a svet vôkol vás sa radikálne zmení. Ako sa hovorí “sme to, čo jeme”, platí to, že sme aj to, čo do svojich hláv prijímame. Svet je odrazom nášho myslenia, ktoré vytvára mentalitu jednotlivca, a tá vytvára mentalitu národa.


Chcete poraziť Covid? Dám vám návod..


Vypnite sociálne siete, televízor, rádio. Odložte noviny a obmedzte rozhovory na Covid témy, ktoré len znásobujú to nežiadúce. Nájdite si pozitívne relácie, či knihy a skúste sa na okamih zastaviť. Aj keď len na jeden týždeň. Sami uvidíte, že sa začnete na svet pozerať zrazu inými očami. Nebola tu lepšia príležitosť ako je tomu teraz.


Toto je začiatok zmeny. Zmeňte svoje myslenie a začne sa meniť aj svet vôkol vás. Prestaňte hľadať vinníkov, frflať, stavať sa neustále do role obeťe a čakať, že niekto nás zachráni alebo to spraví za vás. Zabudnite na to a prestaňte byť naivní.


Buďte konečne sami sebou a urobte prvý krok pre svoj lepší život. Život iných aj tak nikdy neovplyvníte. Jedinú skutočnú moc máme iba nad svojim vlastným životom..


Negatívne veci samozrejme nezmiznú, v tejto spoločnosti ešte budú, ale človek sa postupne naučí, nebrať si ich osobne.


Ak by média zmenili svoj štýl podávania informácií a ľudí by začali dopovať pozitívnym obsahom, svet by sa v okamihu zmenil.


#media #mainstream #pandemia

604 views0 comments

Recent Posts

See All