Search

Nič netrvá večne..


„Budúcnosť je cyklicky sa opakujúca a inovovaná minulosť, poučme sa z nej..”


Nebudeme môcť ísť do reštaurácie? Nevadí. Jediný, kto na to bohužiaľ doplatí je opäť ten podnikateľ. Nebudem môcť ísť ku kaderníkovi? Nevadí, tak budem vlasatý.. Zakážu nám ísť do kina, na podujatia či do wellnessu? Nevadí, moje presvedčenie, slobodná vôľa a chuť žiť je ďaleko viac ako hodinový film s pukancami v ruke.


Som zdravý človek, ktorý má od narodenia právo rozhodnúť sa a žiť. Nie som majetkom tejto vlády ani farma firiem a pokiaľ sa ráno prebudím, otvorím oči, môžem sa nadýchnuť, napiť sa pitnej vody a ísť sa prejsť do prírody, som vďačný za každý deň môjho života.


Po pravde, na jednej strane si prajem, aby do reštaurácií mohli chodiť iba očkovaní. Rád by som sa potom totiž spýtal, kto šíri to ochorenie, ak sme my, „nezodpovední“, poslušne doma. Krásny príklad je Izrael, kde sa aj napriek preočkovaniu populácie, vírus šíri ďalej... Samozrejme, ak k tomu príde aj u nás, dôvodom bude „nový“ variant, z ktorého smrtiacich pazúrov nás oslobodí jedine tretia dávka vakcíny. Týmto scenárom som si istý takmer na 100%. Už teraz sa začala podprahová mediálna kampaň na nový variant a pravdepodobnosť nutnosti 3. dávky...


Dokážem sa pozrieť na veci zo všetkých strán, a teda chápal by som aj zvýhodňovanie očkovaných pre skrotenie nebezpečného vírusu. Avšak iba v tom prípade, ak by to malo skutočne význam a realita by bola naozaj taká akou ju robia médiá a vlády ruka v ruke s farma firmami. Ak by toto ochorenie a informácie o ňom neboli manipulované, nebola by cenzúra a účelovo podsúvané správy šíriace strach a paniku. A hlavne, politici a médiá by museli povedať aspoň raz pravdu o tom, ako to bolo, ako to je, čo je hlavný dôvod tejto “pandémie”, či čo spôsobilo povinné testovanie, ktorého výsledkom bolo iba to, že štát stálo stovky miliónov eur, avšak v skutočnosti nevyliečilo jediného človeka. A tomuto celému na Slovensku dozoruje skupina pomätencov na čele s vykŕmeným úradníkom, ktorého nikto ani nevolil, no uzurpuje si moc nad našou slobodou.


Segregačný zákon nie je tak o ničom inom, ako o diskriminácii ľudí a o spôsobe ako ľuďom znepríjemniť život až kým nepodľahnú tlaku, ktorý na nich bude vyvíjať okolie. Je to zákon o radikálnom rozdeľovaní spoločnosti, na konci ktorého by mala stáť nenávisť človeka voči človeku.


Alebo máme veriť odborníkom ako je p. Čekan, p. Krčméry, či p. Sabaka, popri ktorých iní odborníci akosi prestali existovať, pretože nehlásali to, čo je žiadúce? Prof. Krčmérymu verím jediné, že vedľajšie účinky a celkový dopad na spoločnosť budeme vidieť o 5 rokov. V tom má pravdu, je to experimentálna vakcína, testuje sa v priamom prenose a výsledky budú známe až po dlhoročných testoch. Nie, ani hojné finančné prostriedky, ktoré boli investované do vývoja jednotlivých vakcín čas neurýchlia, ako si to mnohí myslia a v duchu sa tým utešujú.

Vývoj bezpečných vakcín trvá roky, až desiatky rokov, avšak v laboratóriách, nie na ľuďoch.

Čomu teda skutočne veriť? Nejdem nikoho presviedčať o tom či onom názore. Ak má niekto strach a jedinú spásu vidí vo vakcíne, nech tak robí. Je však otázne, akou mierou by strach týchto ľudí klesol, ak by prestali hltať mediálne zlo, ktoré sa na nich valí z každej strany, a ktoré spôsobuje akési tunelové videnie. Aj pár týždňový detox od televízie, rádia, či sociálnych sietí spôsobí, že budeme svoju pozornosť konečne sústreďovať na život a realitu tu a teraz, čiže na prítomnosť. Odrazu budeme svet vnímať z iného uhla a strachy a neistota sa začnú rozplývať. Takto je človek schopný triezvo a kriticky uvažovať a vidieť realitu vedome a s otvorenými očami bez filtrov, ktoré mu predkladá táto spoločnosť mysliac si, že sú to jeho vlastné názory.


Mnohí tiež vidia vo vakcíne jedinú možnosť ako sa vrátiť do starých koľají, ktoré pre nich predstavujú akési bezpečie, istotu a hlavne komfort. Lebo všetko ostatné tam vonku je fuj, lebo by možno museli na sebe trochu zapracovať, možno zmeniť svoj spôsob myslenia, či spôsob života. No a komu sa to chce? Veď žiť po starom je také pohodlné...


Úprimne si myslím, že svet už nikdy nebude taký ako pred koronou. Vďakabohu. Naozaj sme si mysleli, že to, akým spôsobom sa správame mohlo trvať do nekonečna? Ľudia si ani nevšimli ako ozdravné bolo, keď museli sedieť aspoň na chvíľu na zadku doma. Pre mnohých to bolo umučenie, lebo zrazu zostali sami so sebou - s cudzím človekom, ktorého doteraz veľmi nevnímali, lebo bolo toľko vecí okolo, čo bralo ich pozornosť smerom od seba... Ako si vďaka tejto prestávke príroda konečne mohla vyfúknuť už aj preto, že ľudia zbesilo nelietali na druhé konce zemegule len preto, aby mali raňajky na Havaji a večeru v Mexiku a mohli sa tým vlastne iba pochváliť na svojich sociálnych sieťach.


Ľudia sa absolútne odtrhli od svojej podstaty, nepoznajú ani sami seba, nieto ešte členov svojej rodiny, drancujú prírodné zdroje, akoby boli nevyčerpateľné a ešte k tomu sa tvária dôležito, že veď je to tu pre nich. Egoizmus bez štipky úcty a pokory voči všetkému posledné desaťročia presýtil celú spoločnosť natoľko, že si ľudský druh nevidí na špičku nosa. Za senzáciu sa považujú lety do vesmíru, zatiaľ, čo jediné miesto, na ktorom sme životne závislí likvidujeme pred vlastnými očami a pod vlastnými rukami, ale pritom tlieskame ľudskej inteligencii.


Som preto rád, že budúcnosť bude iná ako bola minulosť. Áno, zjavne nás ešte čakajú krušné chvíle, ale choroba sa tiež lieči horúčkou spojenou s nepríjemnými stavmi. Hľadieť teda so strachom do budúcnosti je samovražda.


Milí priatelia, nič nie je večné, ani táto vláda, zaujatosť médií či systém riadiaci sa podľa vopred napísaných osnov. Kto dnes nevidí, nevadí, asi vidieť nemá, rešpektujme to.


Pozitívne je to, že aj keď sme svedkami cenzúry, ohýbania pravdy, klamstiev skorumpovaných politikov, pravda sa derie na povrch. Najviac ma však mrzí, ako sa postavil človek proti človeku, ako sa spoločnosť rozdelila na dva fronty, a to len preto, že si mnohí myslia, že ich názor, ktorý im bol vsugerovaný prostredníctvom médií je skutočne ich vlastný a ako jediný správny. Kde sa vzala toľká nenávisť a hnev medzi ľuďmi, ktorý sa šíri (zatiaľ hlavne) sociálnymi sieťami?


Som presvedčený, že nastane zmena, ale po pravde, tá zmena je nutná, nakoľko tento systém, ako ho poznáme, akého sme svedkami už nemôže takto naďalej fungovať..

1,481 views0 comments

Recent Posts

See All