Search

Po boku diktátora...


Foto: fotomontáž (via Juraj Veverka)

"Pohár trpezlivosti má každý z nás a je otázka, kedy pretečie" M. Hattas


Nebolo to tak dávno, keď p. Hattas stál vedľa nášho p. premiéra Matoviča na tlačových konferenciách v Nitre. Spoločne hovorili o nevyhnutnosti testovania a jeho kľúčovom význame s dôrazom na „fakt“ akej pandémie sme svedkami.


Hovorím o tej istej mediálne „sponzorovanej“ pandémii, ktorá doslova zmizla tak povediac zo dňa na deň v okamihu, kedy sa spustilo povinné testovanie. Náhoda?


Pán Hattas bol vtedy ticho. Rovnako bol ticho keď p. Matovič priznal, že nejde o žiadne dobrovoľné testovanie, ale o povinné, nakoľko by na dobrovoľné testovanie nikto neprišiel.


Bol ticho aj pri nezmyslenom matematickom vzorci p. Matoviča (1% PCR pozitívnych + 0,5% Ag pozitívnych x 4??? = 6% pozitívne testovaných v Nitre)


Samozrejme realita ukázala, že pravda je úplne niekde inde.


Dlho som uvažoval, či to bol správny Hattasov krok, stať sa Matovičovým človekom na gombík a podporiť jeho testovaciu hru, ktorej hlavným cieľom bol údajne zisk na testoch. K tomu všetkému sa tiež snažili presadiť aj mobilnú aplikáciu TrustOne, ktorej vlastníkom je súkromná spoločnosť, a teda by takto vznikol opäť priestor pre ďalší zisk. A toto všetko na úkor ľudí, vo väčšine prípadov zdravých ľudí, ktorí čakali dlhé rady na testovanie. Ťažko povedať, či až tak z presvedčenia, alebo skôr nemali na výber, pokiaľ chceli nastúpiť do práce, všakže?


V období, kedy už „krysy opúšťajú potápajúcu sa loď“ a poslanci vystupujú z koalície, p. Hattas asi pochopil, že jeho spolupráca s p. Matovičom nemusí mať až tak priaznivý dopad na jeho politické body v najbližšom volebnom období. Možno už nie ani vo voľbách na primátora NR ako vo voľbách VÚC.


p. Hattas si svoje zmenené konanie odôvodňuje slovami, že ho vraj zaskočilo, ako vládny kabinet vyhodnotil dáta po plošnom testovaní v druhej polovici januára a ako Matovič viackrát menil svoje vyhlásenia, kde by sa malo opätovne testovať.


Máme tú česť vidieť už takmer rok spôsob vlády a správanie p. Matoviča, jeho totalitné praktiky a vyššie záujmy (nie pre blaho krajiny), a preto je zaujímavé, že niektorých to aj napriek tomu prekvapilo.


V prípade p. Hattasa to ale nie je prvý krát, kedy konaním vyvracia vlastné vyjadrenia. Mám na mysli „kandidujem za nezávislého poslanca“ alebo „odsudzujem sedenie na dvoch stoličkách.“


Na jednej strane som však rád, že sa p. Hattas ohradil voči praktikám p. Matoviča. Ktovie, či by sa podobná spolupráca dnes zopakovala. Na druhej strane si kladiem otázku, prečo až dnes? Prečo primátor začiatkom tohto roku pristúpil na nekonečné týždne testovania, po ktorých ľudia v konečnom dôsledku nezískali ani o štipku viac slobody?


Treba si však položiť otázku, či za hlavným spúšťačom zmeny tohto „vlastného“ názoru nemôžu byť napr. starostovia, ktorí s nezmyselnou taktikou predsedu vlády nesúhlasili a mali dostatočnú guráž na to, aby mu vypovedali poslušnosť, čo sa nakoniec stretlo s uznaním.


Zdroj: https://www.topky.sk/cl/10/2061971/Kollar-mohol-spustit-hrozivy-scenar--Nasledovat-mozu-dalsi--uvazuju-podobne-ako-on


#hattas #matovic #nitra #pandemia

271 views0 comments

Recent Posts

See All