Search

Pokrivený právny štát..


„Právny štát je štát, v ktorom vládne právo. Štát, štátne orgány môžu postupovať len na základe práva a len spôsobom ustanoveným právom. Vládcom, ktorý prikazuje všetkým a každému, je zákon.“


Pojem právny štát sa u nás za posledný rok spomína tak často, že toto slovné spojenie už stráca svoju váhu. Tomuto všetkému pomáhajú aj naše „nestranné“ média a rôzne známe satirické stránky, ktoré účelovo prezentujú tvrdú satiru, zosmiešňovanie, urážky, vulgarizmy a cynizmus. To všetko je zaobalené do akože „humoru“, avšak hlavným cieľom týchto „nestranných“ informačných kanálov nie je nič viac, ako diskreditácia nežiadúcich informácii.


Aby sme však pochopili aká spravodlivosť sa odohráva na novodobej Hegero-Matovičovo-Lipšicovej scéne, musíme porozumieť pojmu právny štát, ktorý sa tak snaží táto novodobá mafiánska vláda pozostávajúca z podvodníkov, plagiátorov, klamárov a neodborníkov akože obnoviť.

A teraz si túto definíciu premietnime na aktuálne dianie v našej krajine. Právny štát má vlastne podľa slov našich vládnych predstaviteľov vyzerať v skratke asi takto..


1. bývalý policajný prezident gen. Lučanský „spáchal samovraždu“ na svojej mikine počas väzby,

2. spis SIS odhaľujúci ovplyvňovanie svedkov v známych kauzách jeden deň uzrie svetlo sveta a po hre na politickej scéne už zrazu neexistuje,

3. ľudom sú obmedzované ich základné ľudské práva a slobody, a to len na základe nariadenia akéhosi úradníka,

4. zložky PZ, česť výnimkám, doslova pacifikujú ľudí za nedodržiavanie protipandemických opatrení, odoberajú im právo na slobodu dýchať, ako to bolo aj v prípade drastického zatýkania invalida, ktorý si odmietol nasadiť respirátor,

5. zmarenie referenda, na ktoré má právo každý občan SR, ktorý má právo voliť do Národnej rady Slovenskej republiky, vďaka hlave nášho štátu – pani prezidentke,

6. § 363 (§ 363 Trestný poriadok) - mediálny a politický lynč na generálneho prokurátora p. Žilinku,

7. zneužívanie inštitútu kajúcnika v prospech súčasnej koalície – inými slovami, nie na každého platí rovnaký meter


A mohol by som pokračovať ďalej.


Pozrime sa len na p. Mikulca, nahrávky, ktoré sa záhadne stratili a mali dokazovať účelové ovplyvňovanie vyšetrovania, resp. vyšetrovanie šiť na mieru podľa požiadaviek koalície. Pýtam sa, kam sa zo dňa na deň stratili tieto materiály, ktoré by zásadným spôsobom ohrozili súčasnú koalíciu a odhalili ich akože boj za spravodlivosť? A na druhej strane, pozrime sa na obrazovo zvukové záznamy, získané nezákonným spôsobom, ktoré všetky média bez zaváhania rozprášili na titulkoch, nazvali ich kauzou Gorila 2, len aby nafúkli celú túto bublinu, vyvolali nenávisť a odpútali zrak ľudí od káuz a prehreškov súčasnej koalície. Účelové posunutie týchto nahrávok médiám, vynesenie „akože“ dôkazov zo živých spisov je zaujímavé skôr v bulvárnej rovine než v trestnoprávnej a má jeden jediný cieľ, mediálne šikanovať a diskreditovať so snahou o oslabenie politickej strany SMER-SD.


Takto vyzerá demokratický a právny štát?


A čerešnička na torte – queen Plačková, ktorá sa nevedomky stretáva s ľuďmi obvinenými z obchodovania s kokaínom a dnes po prepustení robí kampane p. Sulíkovi, človeku, ktorý mal mať údajne záujem na prepustení tejto kontroverznej postavičky. Náhody.


Asi také náhody boli prepustenie p. Plačkovej či smrť práve toho obvineného, u ktorého našli údajne 9 kg pervitínu, v drogovej kauze, ktorá siaha až na vládne špičky.


A ja sa pýtam, kde je ten štát, v ktorom vládne právo? Ak by sme sa skutočne bavili o právnom štáte, mnohí z našich politikov/verejných činiteľov by čelilo trestnému stíhaniu.


Na základe pána Lipšica, ktorý by sa nikdy v právnom štáte nemohol stať špeciálnym prokurátorom sedia dnes vo väzbe ľudia bez preukázateľných dôkazov, resp. len na základe tvrdenia kajúcnikov, ktorí si svojimi „dôveryhodnými“ dnes už vieme, že účelovými výpoveďami kupujú slobodu. Nehovoriac o manipulácii s dôkazmi, ak sa jedná napr. o žiadosť o prepustenie z väzby, čo môžeme krásne sledovať aj v prípade pána Gašpara.


Je to skutočne na zamyslenie milí priatelia, že človek akým je napr. Zuzana Plačková si dnes užíva slobodu, dokonca si vycestuje do Dubaja, a to len preto, že povedala do éteru tie správne mená a dokáže hrať špinavú hru s dnešnými vysoko postavenými činiteľmi, bohužiaľ, o tom je ten dnešný právny štát.


#lipšic #právnyštát #plačková #gorila #mafia

860 views0 comments

Recent Posts

See All