Search

Porušuje predseda vlády I. Matovič nariadenia?

Updated: Nov 26, 2020


Foto: TASR

Nie raz sme boli svedkami dvojitého metra. A v tomto prípade to asi nebude inak..


Buď platia nariadenia a výnimky pre VIP osoby, alebo sa jedná o vedomé porušenie nariadení hlavného hygienika p. Mikasa. Bolo by naivné myslieť si, že p. Matovič by bol v tomto smere nevedomý a určite by toto svoje konanie obhájil zázračným esom z rukáva. Avšak všetci vieme, že k jeho prednostiam patrí výrazná provokácia na hrane morálky a zákona.


O čom hovorím? O dodržiavaní povinnej karantény po kontakte s osobou pozitívnou na Covid-19. Dodnes som nepochopil, aký bol vyšší zámer a čo sa dialo na pozadí tohoto divadla. Nakoľko každý z nás bol pravdepodobne v kontakte s pozitívnou osobou, ani o tom možno nevedel, nehovoriac o všetkých tých, ktorí sa zúčastnili celoplošného testovania.


Ale k veci. Dňa 4.11. p. Matovič a jeho verný spoločník p. Naď vyhlásili, že idú do domácej karantény nakoľko boli v kontakte s pozitívne testovanou osobou. Neubehlo ani 48 hodín a obaja zverejnili na svojom obľúbenom komunikačnom kanále Facebook informáciu, že sú negatívni a šup ho opäť do práce. Matovič ešte v ten deň, 6.11., zvolal tlačovku, kde sa nezabudol vyjadriť, že núdzový stav nemusí trvať len do 14.11., ale môže byť predĺžený.


Tento jedinečný nápad sa mu asi zrodil v hlave za necelé dva dni sedenia doma a mal to nutkanie, povedať to svetu.


Takže hneď dnes si dovolím tvrdiť, že núdzový stav predĺžený bude. Predsa sa nevzdá takýchto výsad - moci nad krajinou a biznisu v zrýchlenom konaní. A ten biznis sa im darí robiť skutočne vo veľkom, kde sa bavíme o zákazkách za stovky miliónov EUR v priebehu jedného mesiaca. Len 8. október bol pre určitých ľudí, konkrétne päť firiem, sviatkom, nakoľko dostali od štátu zákazku v hodnote pól miliardy EUR. A to bol len jeden deň. Ale späť k téme.


Budem citovať nariadenie o karanténe v prípade styku s pozitívne testovanou osobou. (Zdroj)


2. Kritériá uvoľnenia osôb v kontakte s chorým na COVID-19 z izolácie v domácom prostredí, sú nasledovné:
V prípade negativity testu, ktorý sa vykoná najskôr 5. deň od posledného kontaktu s chorým, izolácia pokračuje do 10 dní od posledného kontaktu s chorým. Ak sa v ďalšom priebehu izolácie objaví horúčka, alebo príznaky respiračnej infekcie, pacient kontaktuje svojho ošetrujúceho lekára alebo RÚVZ, ktorý zváži realizáciu opakovaného testu.
Foto: korona.gov.sk

Rád by som pripomenul, podľa tohto nariadenia, musel p. Matovič aj p. Naď zotrvať v karanténe po dobu 10 dní aj napriek negatívnemu výsledku testu. Bolo by zaujímavé sledovať média a samého p. Matoviča, keby toto urobí bežný smrteľník. Aká sankcia by mu bola uložená a k tomu by určite nezabudol dodať:

"Presne kvôli takýmto ľudom, ktorí porušujú nariadenia, nám nezostáva iná možnosť, iba tvrdý LOCKDOWN".

Toto je bežná Matovičova stratégia. Nájsť vinníka, hodiť na neho všetku špinu, ukázať prstom, zalepiť ľudom zrak a využiť danú situáciu ako zámienku na ďalšie kroky, obmedzovania či porušovania ľudských práv a slobôd.


Avšak jediní, ktorí sú NEZODPOVEDNÍ, sú tí, ktorí si dávajú propagovať reklamu na sociálne siete s nadpisom BUĎME ZODPOVEDNÍ pod hlavičkou "Obyčajní ľudia".


Ich "šéf" je ukážkovým príkladom. Nezodpovednosti, hrubého porušovania Ústavy Slovenskej republiky, zavádzania, manipulácie s verejnou mienkou a osobnými údajmi ľudí zúčastnených v prvom kole celoplošného testovania. Rovnako aj politických útokov na účelovo vytipované osoby s jediným cieľom, zbaviť sa konkurencie, silných hráčov a vyčistiť si hracie pole. Nehovoriac o osobnej pomste a zneužívaní právomoci verejného činiteľa.


Každé klamstvo jedného dňa vypláva na povrch a p. premiér nebude výnimkou. Príde raz deň, kedy sa bude s jeho menom spájať jediné "Vlastizradca".


Otázka na záver. Porušil p. Matovič nariadenie o karanténe, čím mu hrozí pokuta vo výške 1659 EUR, v blokovom konaní 1000 EUR? Alebo existuje znova nejaká výnimka pre vyvolených, o ktorej verejnosť opäť nevie?

966 views0 comments

Recent Posts

See All