Search

Referendum je nevyhnutné...


Všetci vieme, že ukazovať prstom a hádzať vinu na niekoho iného je trendom súčasnej koalície.


Je čas skutočne si uvedomiť, že za stav, v ktorom sa naša krajina, ekonomika a my ľudia nachádzame nemôže Covid.


Môže za to neschopnosť a amaterizmus tejto vlády na čele s premiérom, ktorý by mal už skutočne priznať, že má psychické zdravotné problémy a nie je schopný vykonávať i naďalej post premiéra SR.


Byť premiérom SR je skutočne psychicky náročné povolanie. Avšak nedá sa donekonečna skrývať za ochorením Covid-19, hľadať vinníkov a predlžovať si protiústavne núdzový stav len z dôvodu vydierania a držania ľudí v šachu.


Udeľovať si výnimky podľa toho, komu vyhovuje. Teatrálne zatýkať ľudí na základe výpovede v mnohých prípadoch jedného kajúcnika a lepiť tým ľudom zrak, ako sa tu bojuje proti mafii. Na druhej strane však vidíme, ako to dopadlo napr. s p. Haščákom a aký bol jediný zámer tohto divadla.


Musí skončiť toto ohýbanie pravdy a manipulácia s verejnou mienkou ľudí prostredníctvom mainstreamových médií, ktoré píšu zväčša na objednávku. Hovoríme tu predsa o médiách, ktorých majiteľom sú súkromné spoločnosti. Je to tzv. podnikanie a kto platí viac, ten vyhráva. Tých príkladov je neúrekom a zaujatosť novinárov sa dá najlepšie sledovať v oblasti Covid-u, na tlačových konferenciách p. Fica alebo pri zatýkaní, kedy sú doslova VIP novinárom vynášané utajené informácie zo živých spisov či o raziách.


Musí skončiť, dovolím si to nazvať, účelová dezinformácia s číslami pozitívne nakazených či hospitalizovaných. Štatistika MZSR ohľadne počtu hospitalizovaných v nemocnici v Ružomberku je úžasným príkladom, ako sa fakty účelovo ohýbajú či dokonca sa “akoby” strácajú. V takej Nitre doslova zo dňa na deň zmizla médiami propagovaná pandémia potom, ako sa spustilo povinné testovanie, ktorému predchádzala priam “dokonalá” kampaň plná mŕtvych a zastrašovania.


Treba zastaviť tento vlak, ktorý je postavený na egu, komplexoch a vládnutiu bez zodpovednosti, a to priam s neobmedzenou mocou.


Ľudia, nespoliehajte sa na vládu. Mali času dosť a sami vidíme, že je to historicky prvá vláda, ktorá sa potápa skôr, ako začala vôbec vládnuť. Zastavme toto šialenstvo plné totalitných praktík, kde sú ľudia kvôli rúšku pokutovaní a papaláši si udeľujú výnimky či chodia do wellness.


Nehádžte všetko do jedného vreca so slovami, že iná vláda by to robila rovnako. To sú skutočne iba domnienky vytvorené na základe rokov nedôvery, ale takto sa k veciam pristupovať nedá.


Uvedomme si, že referendum nie je o p. Ficovi, p. Pellegrinim či p. Kotlebovi, p. Sulíkovi a pod. Nie som členom žiadnej politickej strany, napriek tomu toto referendum plne podporujem. Nepozerajme sa dnes na to, koho voliť o xy mesiacov, keď ešte ani referendum nie je vyhlásené.


Položte si však otázku. Som spokojný so súčasným životom na Slovensku? S riešením Covid situácie, s rúškami, každotýždennými testovaniami či totalitnými praktikami alebo dokonca nabádaním ľudí, aby udávali svojich susedov? Tých, ktorí vám pomôžu, keď nemáte doma múku, keď potrebujete nakŕmiť psa alebo poliať trávnik?


Je 16. február 2021 a Slovensko sa dostalo na prvé priečky v najvyššom počte úmrtí na Covid-19 v prepočte na množstvo obyvateľov. Minister zdravotníctva, p. Krajči verejne prehlási, že nevie, čo robiť ďalej. Premiér SR sa pre istotu opäť niekam stratil, možno na ozdravujúci pobyt vo Viedni po náročnom pobyte v Paríži. Pani prezidentka, tvrdím si povedať, už ani neexistuje. V Chorvátku sa tancuje salsa, v Srbsku sedia ľudia v kaviarňach a u nás? Vysvetlenie p. Krajčiho “za to môže britská mutácia.”


Ak toto niekomu stačí ako fakt, že sa skutočne nedá nič robiť. Budíš, pre toho je referendum len strata času.


Riešenia existujú, reálne, nie len akési neuskutočniteľné vízie, avšak mám za to, že súčasná vláda nemá o ne záujem. Sám by som bol ochotný o týchto riešeniach diskutovať, avšak akosi tuším, že k tomu počas tejto vlády nikdy nedôjde.


Ak však vidíte svet podobne ako ja a mnoho iných ľudí, prosím podpíšte a zdieľajte toto referendum, nakoľko si musíme pomôcť sami, držať pokope a spoločne vyjadriť svoju nespokojnosť, keď nám inak nie je umožnené. Za iných okolností by som dnes stál na sídlisku Čermáň v Nitre, či chodil po meste medzi ľudí a diskutoval s nimi o tejto problematike. Bez presviedčania, ale s jediným úmyslom. Aby sa toto šialenstvo nadobro skončilo.


Petičný hárok na referendum si môžete stiahnuť (TU) a po vyplnení ho následne zaslať na adresu uvedenú na petičnom hárku :-)


#referendum #matovič #krajči #referendum2021 #covid #slovensko

127 views0 comments

Recent Posts

See All