Search

„Slovenská Covid mafia - zarobiť za každú cenu”


Najprv nakúpili bezhlavo Sputnik V a dnes ho plánujú len tak darovať. Konkrétne hovoríme o 160 000 dávkach tejto vakcíny, ktorej exspirácia končí v júli a v auguste tohto roku. Táto ľahkovážna stratégia Igora Matoviča a jeho prívržencov v podobe “najprv konám - potom myslím”, dopadla tak, že čiastku cca 1,6 milióna $ za unáhlené kroky kompetentno-nekompetentných zaplatia všetci Slováci.


Ponesie vôbec niekto za toto zodpovednosť? Klásť si túto otázku je vlastne absolútne zbytočné a popravde, mnohým obyvateľom tohto štátu to bude opäť aj tak jedno. Veď vďaka ľuďom a ich ľahostajnému prístupu sa dejú a budú sa diať podobné vakcinačné zverstvá, vrátane dobrovoľnej povinnosti a očkovania detí, ktoré nás budú čakať na jeseň.


Je smutné, že uvoľnenie opatrení a možnosti voľnejšieho pohybu stačilo na to, aby sa ľuďom zalepil zrak. Už teraz však mnohí vedia, že táto „sloboda” nebude večná. Delta strašiak je na Slovenku a médiá už začali opäť poslušne vykonávať svoju platenú prácu a zasievajú strach. Očkovanie zjavne nejde podľa plánu, nakoľko ľudia vidia, že aj napriek skutočnosti, že sa všetci masovo stretávame, pandémia si vzala akosi dovolenku. A tak prichádza nový spôsob ako zastrašiť, a to očkovaných i neočkovaných, aby tento farmabiznis mohol pokračovať aj naďalej a minuli sa všetky zakúpené dávky.


Na zamyslenie sa: Prvú vlnu ochorenia Covid-19 sme zvládli v rúškach, nič mimoriadne sa neudialo, o čom hovoria aj výsledky Štatistického úradu SR za 1.,2. aj 3. štvrťrok 2020. V druhej vlne nám nasadili respirátory a zbytočne zomreli tisíce ľudí následkom neposkytnutia základnej zdravotnej starostlivosti. Samozrejme, zodpovednosť za smrť týchto ľudí nikto neponesie. Dnes, keď toto ochorenie prekonalo už značné množstvo ľudí a zároveň sa očkuje, príde tretia vlna, o ktorej všetci vopred vedeli. A zrazu, kde sa vzal, tu sa vzal - Delta variant. Ako na zavolanie.


Čo sa týka samotnej vakcíny Sputnik V, toto divadlo prekuklo samé seba. Náš vládny šašo, Igor Hrozný, si chcel zjavne nachytať politické body, avšak čo je z Ruska, to je u nás, podľa vyjadrení tejto proamerickej garnitúry neprípustné, a tak na miesto slávy prišla potopa, ktorej následky budeme opäť znášať my, občania.


Na Slovensku opäť vyhral politický boj a biznis nad skutočným záujmom o zdravie občanov..

95 views0 comments

Recent Posts

See All