Search

Tak mu treba, alebo účelové držanie?


Tak mu treba – presne tieto slová si povie väčšina ľudí, keď sa spomenie meno pána Norberta Bödöra. Média sú známe tým, že doposiaľ nevinného človeka odsúdia skôr ako zaznie rozsudok „vinný“. A presne toto sa udialo aj v prípade spomínaného nitrianskeho podnikateľa. Je to zločinec a mafián, šepkajú si ľudia o niekom, koho nikdy nevideli, koho osobne nepoznajú a koho obraz a mienku si vytvorili len na základe podsúvaných a účelových informácií z médií.


Súčasná vláda sľubovala spravodlivosť, avšak skutočná spravodlivosť, právny systém a politicko-mocenský boj sú tri rozdielne veci. Zneužívať právomoci verejného činiteľa, ohýbať zákon len preto, že vy chcete, len preto, že nemáte dôkaz, len preto, že máte osobnostný konflikt, toto nie je spravodlivosť. Hovoríme tu o zneužívaní moci a o možnej pomste.


Jediný dôkaz?


„Úrad špeciálnej prokuratúry má proti Norbertovi Bödörovi jediný, a aj to extrémne slabý dôkaz v podobe nepriamej výpovede, teda výpovede z počutia, iného spolupracujúceho obvineného, ktorému navyše prokurátor za jeho výpoveď poskytol rozsiahle výhody,“ konštatuje vo svojom vyhlásení právnik Marek Para. Jedna z výhod spočívala v prepustení z väzby.


Ja si kladiem skutočne otázku „je tento nepriamy dôkaz tak závažný, že musí byť niekto, ktokoľvek bez ohľadu na to, či sa jedna o pána Norberta Bödöra, alebo nie, držaný v kolúznej väzbe? Alebo aký je skutočný dôvod takéhoto držania?


4 mesiace nič neurobili.


Dňa 3.8.2021 podal vyšetrovateľ obžalobu na súd. Od podania obžaloby, teda od 3.8.2021, až do 15.12.2021, teda viac ako štyri mesiace, nevykonal senát 9 T žiadny úkon a ani nevyhlásil termín hlavného pojednávania!


Podľa slov advokáta Mareka Paru senát 9T prostredníctvom predsedu senátu Jána Giertliho vlastné omeškanie použil ako dôvod ďalšie trvanie väzby. „Keďže logicky, ak sa nič nekoná, tak sa nič dôležité v prospech Norberta Bödöra ani zmeniť nemôže. Táto železná logika znamená, že ak súd rok nebude konať, tak sa rok v konaní nič nezmení a Norbert Bödör bude väznený naďalej,“ prízvukuje obhajca, podľa ktorého dôvody väzby po tak dlhom čase predstavujúcom celkovo rozsah 18 mesiacov dávno pominuli.


Aký je možný dôvod „omeškania“?


Práve jedna z možností je, že senát 9T chce sťažnosť proti zamietnutiu žiadosti o prepustenie Norberta Bödöra úmyselne pozdržať a postúpiť Najvyššiemu súdu v omeškaní. „A to až v roku 2022 tak, aby docielil príslušnosť doslova spriateleného senátu 5T, ktorého riadiacim predsedom je voči nášmu klientovi zaujatý doktor Juraj Kliment,“ myslí si Para.


Senát 9T ostal nečinný, čím vedome a cielene porušil právo na obhajobu!


Aj napriek skutočnosti, že generálny prokurátor upozornil senát 9T, že môžu spôsobiť vážny zásah do práva na obhajobu, nakoľko návrhu podľa § 363 Trestného poriadku je možné rozhodnúť len do 17.12.2021, senát 9T ostal nečinný, čím vedome a cielene porušil právo na obhajobu obžalovaného.


Nedovolím si o nikom tvrdiť “tak mu treba” nakoľko si uvedomujem, že vo väzbe sa môže ocitnúť ktokoľvek z nás a aj kedykoľvek, stačí že nie ste niekomu po vôli alebo ste v nesprávny čas na nesprávnom mieste.


Iba naivný človek si myslí, že tomu tak nie je, avšak len do okamihu, kedy by sám čelil obvineniu, čelil mediálnej šikane a nebol schopný dovolať sa skutočnej spravodlivosti. Môže sa to stať komukoľvek a uvedomme si, že súčasná spravodlivosť nemá zábrany zájsť aj za hranice zákona, len aby našla čokoľvek na odsúdenie svojho nepriateľa – viď. nelegálne odposluchy a mediálny seriál „Gorila 2“ so snahou diskreditovať a vedome ublížiť obžalovaným osobám.


Na záver si položme otázku, čo dnes v našej republike znamená zákon? Alebo máte pocit, že tu dáky zákon ešte platí alebo si zákony vytvára dnešná politická garnitúra sama?

263 views0 comments

Recent Posts

See All