Search

Trnavská firma Eurolab Lambda a.s. : MATOVIČA nepoznám!


Foto: pelipecky.sk

Zákazka pre vyvolených. Toto je zaručený recept ako zarobiť veľké peniaze...


K celej tejto téme ohľadne podivného biznisu spoločnosti Eurolab Lambda a.s., som sa venoval už v článku zo dňa 17.10.2020, kde som poukazoval na ceny testov od troch rôznych spoločností, na porušenie zákona 343/2015 Z.z. Zákon o verejnom obstarávaní a rovnako i o dlžobe spoločnosti Eurolab Lambda a.s. v Sociálnej poisťovni.

Celý článok nájdete TU

Po prevalení tohto škandálu sa rozpútala mediálna vlna a samozrejme vláda vyhlásila, zákon nebol porušený! Údajne mala spoločnosť túto podlžnosť vyrovnať, AŽ, jeden deň pred podpisom zmluvy, t.j. 15.10.2020. Ale teda „že“ to úrad ešte preverí, i keď celoplošné testovanie pokračuje naďalej, akoby bolo už dávno rozhodnuté.

Zaujímavý fakt je, že Správa štátnych hmotných rezerv Slovenskej republiky už dňa 1.10.2020 (presne v deň vyhlásenia stavu núdze, ktorý umožňuje zrýchlené výberové konania) odoslala oznámenie o zákazke v hodnote 2 650 000 EUR pre firmu Eurolab Lambda a.s., ktorá v tom čase mala spomínanú podlžnosť v sume 17 285,46 EUR, čím by bez pochýb porušila Zákon o verejnom obstarávaní. (zdroj)Dátum 1.10.2020 tiež nie je náhoda. Núdzový stav tejto zákazke obzvlášť pomohol, nakoľko Správa štátnych hmotných rezerv na dodávku testov nepoužila verejné obstarávanie ale priame rokovacie konanie!

A kde bola súťaž? Údajne nebol čas...

Firma Eurolab Lambda a.s. vykázala obrat za rok 2019 vo výške 5,1 milióna EUR a jej zisk mal byť 31 758 EUR. Tak buď má táto firma s miliónovými obratmi aj miliónové náklady, alebo „dobrú“ účtovníčku. Možno by vedel podať vysvetlenie Daňový úrad, ak by to však nedopadlo podobne ako s účtovníctvom firmy rodiny Matovičovcov.

Avšak odkiaľ zrazu vzala firma, ktorá zarobí 31 tisíc EUR za rok, peniaze na splatenie dlhu, ktorý tvorí 50 % jej čistého zisku?

A kde vlastne získala táto firma kapitál desiatky miliónov EUR na takýto nákup, keď donedávna nebola schopná zaplatiť ani dlh v hodnote 17 tisíc EUR?

Či len tak sa jej čírou náhodou povaľovalo 10 miliónov testov presne tohto typy na regáli? A prečo si média nepoložia takéto otázky?

Konateľ spoločnosti Eurolab Lambda a.s. pre denník N vyhlásil : Matoviča osobne nepoznám.

Načo však denník N „pozabudol“?

Konateľ trnavskej spoločnosti „Peter Krajčovič vlastní aj ďalšie tri firmy – Eurolab, Klub Kvapka i Klub Kvapka Plus, no ich sumárne ročné tržby nedosahujú ani 300-tisíc eur.“ (zdroj)

Avšak zabudli na ešte jednu dôležitú firmu! Konkrétne BESST s.r.o. Práve táto firma, ktorej konateľ je rovnako p. Krajčovič, vlastní SÚKROMNÉ BILINGVÁLNE GYMNÁZIUM BESST v Trnave. Podľa blízkeho zdroja disponujem informáciou, že práve toto súkromné gymnázium navštevuje minimálne jedno z detí p. Matoviča! Túto infomáciu dnes potvrdil aj denník SME.

Zdroj: www.orsr.sk

Neviem či je to náhoda, alebo dokonca zámer, že média podstrčia ľudom opäť iba čiastočné a bezvýznamné informácie. Alebo je ich zámer kryť tento obrovský podvod s COVID testami? Stačilo vidieť vyjadrenie p. Remišovej v nedeľňajšom dueli s p. Ficom v relácii V politike na TA3 dňa 18.10.2020.

Zjavne si je vláda na čele s p. Matovičom vedomá faktu, že všetko postupne utíchne, ako kauzy Tipos, Centire s.r.o. (84 000 000 EUR) , ZSE a VSE, Arca Capital vs. Arca Investment, zmenky J&T rodiny Matovičovcov na Cypre, záhadné účtovníctvo firmy RegionPress, kúpa pozemkov od oligarchu Majského a pod..

Možno p. Krajčovič skutočne neklame, keď tvrdí, že p. Matoviča osobne nepozná. To však neznamená, že nepozná jeho pani manželku, Pavlínu Matovičovú. Predsa ona je tá „úspešná“ podnikateľka, „hlava“ rodiny, ktorá stojí za všetkým. P. Matovič, ako sám vyhlásil „nič nevie“.

Čo tak ešte niečo na zamyslenie?

Nestálo by sa škodu zverejniť kúpnu zmluvu, od koho spoločnosť Eurolab Lambda a.s. nakúpila týchto 10 miliónov testov. Narážam na fakt, že ak by spoločnosť nakúpila testy od firmy napr. Juhapharm s.r.o. za cenu 4,29 EUR a obratom predala štátu za cenu 4,35 EUR, jej čistý zisk by bol 600 000 EUR. Jedným takýmto obchodom by spoločnosť Eurolab Lambda a.s. dosiahla zisk 19 x vyšší ako mala zisk za rok 2019!

Ak by štát nakúpil všetky testy len od spoločnosti Juhapharm s.r.o. za cenu 4.29 EUR, ušetril by na tomto nákupe 1 760 000 EUR. Ale v skutočnosti nákup od spoločnosti Juhapharm s.r.o. a Abbott Laboratories Slovakia s.r.o. mohol byť len zámerom na zníženie podozrenia tohto podivného obchodu, ak by nakúpili všetky testy len od jednej VIP trnavskej spoločnosti.

Išlo o predraženú štátnu zákazku? Tomu sa budem venovať v najbližšom článku..

5,793 views0 comments

Recent Posts

See All