Search

Vianočný “darček” od vlády


Zdroj pôvodná foto: HNonline.sk

Prvé vakcíny prídu už v druhej polovici decembra.. To, čo bolo pred nedávnom označované za HOAX, o pár týždňov bude realita.


Ale poďme sa spolu pozrieť na to, ako toto očkovanie, za ktoré budú ľudia odmeňovaní, vníma náš p. premier.“Ideálne by bolo, aby som sa zaočkoval úplne posledný, keď každému kto očkovaciu látku chcel, aby sa mu ušlo. Ja vopred hovorím, že zaočkovať sa na 100% dám, ale pripadalo by mi to férové, aby som ako kapitán lode, bol zaočkovaný úplne posledný, aby všetci tí, ktorí by mali byť chránení predo mnou, aby chránení boli.”
“Možno mi niekto povie, že mám byť prvý, ale pripadá mi to nefér voči tým starým ľudom alebo zdravotníckym pracovníkom, ktorým by sa o tú JEDNU očkovaciu látku ušla neskôr.”

Tak toto bol prepis vyjadrenia p. Matoviča a jeho postoj k očkovaniu, ale.... p. Matovič, okrem vykrúcania sa, ste zabudol odpovedať na otázku, čo Vaša rodina a vláda. Ako to bude s nimi?


Akosi však tuším, ako to celé dopadne. Výhovorka, ospravedlnenie, kto bude kopať hroby, ľudia stále umierajú alebo sú nezodpovední.


Takže, ako to vidím ja, východisko v skratke.


Rúška na verejnosti dole, naučiť sa žiť s chorobou rovnako, ako keď sme svedkami chrípkovej epidémie, otvoriť podniky, naštartovať ekonomiku a nenechať sa stiahnuť do celoeurópskeho bankrotu, ktorý čoskoro vyvrcholí novou hospodárskou krízou.


Žiadne povinné testovania a povinné očkovania! A výslovne nie s odmenami, vyhrážkami či obmedzeniami. Ušetrené financie, milióny EUR, ktoré boli a sú doslova vyhadzované za nezmyselné antigénové testy by bolo rozumnejšie investovať do poukazov na nákup liekov / vitamínov a týmto spôsobom podporiť imunitný systém ľudí v tomto sychravom počasí. Nehovoriac koľko EUR by zostalo na finančnú pomoc nemocniciam, zamestnávateľom, alebo možnosti doplatiť dlhy / sľuby občanom, či lekárom v prvej línii.


Riešenia existujú, len musí existovať aj vôla, vidieť ich.

664 views0 comments

Recent Posts

See All