Search

Vyzývam ostatných...

Updated: Mar 27, 2021Tretia zásielka včera dorazila...

Tieto ochranné pomôcky poputujú v pondelok, dňa 15.03.2021, spoločne so 100kg slovenských jabĺk a ovocnými šťavami do ZSS Borinka a ZSS Nitrava v Nitre. Samozrejme, ochranné pomôcky sú určené pre zamestnancov, ktorí ich podľa slov p. riaditeľky nutne potrebujú a disponujú iba obmedzeným počtom.


Zvyšných 2000KS ochranných pomôcok si niektorí z vás (Čermáň, Klokočina, Chrenová, Zobor a Staré mesto) nájdete vo svojich schránkach ako v tejto dobe, bohužiaľ, jedinú vstupenku do potravín.


Upozorňujem, nie ako povinný náhubok na celodenné nosenie!!


Rád by som dodal, vážení priatelia. Noste tieto ochranné “pomôcky” len v nevyhnutný čas, t.j. na čas potrebný na nákup, na čas potrebný na zaplatenie PHM a pod. Nie je pravda a žiadne nariadenie neprikazuje, že máte nosiť tieto dych obmedzujúce a nie tak zdraviu prospešné náhubky, keď sedíte v aute a šoférujete. Keď ste v exteriéri, na prechádzke alebo kráčate z nákupu. Dajte si to dolu a nahraďte bežným látkovým rúškom, ktoré Vás tak dobre chránilo celý rok.


Dokonca “osoby v exteriéroch mimo zastavaného územia (intravilánu) obce, pokiaľ sú od ostatných osôb, s ktorými nežijú v jednej domácnosti, vzdialené viac ako 5 metrov” nemusia nosiť ani žiadne rúško. (korona.gov.sk)


Povinnosť respirátora je podľa môjho názoru opäť ďalším prostriedkom k psychickému vyčerpávaniu ľudí, k biznisu a k udeľovaniu ďalších pokút.


Uvedomujem si, že všetky tieto činy sú len kvapkou v mori, a preto by som rád motivoval aj ostatných, ktorí možno nevedia ako, alebo sa držia akéhosi nezmyslu “sám nič nezmôžem”, aby rovnako pomáhali tým, ktorí to dnes potrebujú. Akokoľvek, aj keby len úprimnými a pozitívnymi slovami.

Vyzývam starostov a primátorov, ktorých je povinnosťou starať sa o svojich obyvateľov a majú ústa plné sľubov, aby sa zobudili a začali pomáhať. Nie len 6 mesiacov pred voľbami, kedy sa mnohí prebudia a ukazujú sa na bilbordoch, ale v časoch, keď ich ľudia potrebujú sú skrytí ako voš pod chrastou. Resp. hrajú koaličné hry s povinným testovaním, ako to bolo u nás v Nitre.

Nie som zástancom týchto opatrení, povinných náhubkov či nekonečných testovaní, ja som si ich nevymyslel. Mojim cieľom je predovšetkým pomôcť ľuďom preklenúť toto obdobie, bez ujmy a pokút. Následne nájsť akýsi spôsob, aby súčasná vláda prestala robiť pokusy a experimenty na tomto národe a presadzovať svoje záujmy a predovšetkým vlastný biznis. Aby raz a navždy skončilo toto obdobie pripomínajúce totalitný režim a nebolo ľuďom siahané na ich ľudské práva a slobodu.


Avšak zmena sa začína od nás, krok po kroku!

- ochranné pomôcky som nakupoval od nitrianskej spoločnosti https://epion.sk - Slovenské jablká od https://dobrejablka.sk

23 views0 comments

Recent Posts

See All